Akcje Służb Ratunkowych

Akcje Służb Ratunkowych

„Sztuką fotoreportera jest dotrzeć na miejsce akcji i zrobić chociaż jedno zdjęcie.”

Sporym wyzwaniem i zarazem niesłychanie wciągającym jest dokumentowanie różnych akcji ratunkowych i ratunkowo gaśniczych. Sam dojazd na czas na miejsce akcji gdy ma się do dyspozycji tylko prywatny nieuprzywilejowany samochód, rower, lub własne nogi zajmuje dużo więcej czasu niż w przypadku uprzywilejowanego samochodu służb ratunkowych, ale zapewniam że również daje satysfakcję, nie tylko mi, z powodu tego że udało mi się dotrzeć na czas, ale i wszystkim służbom ratunkowym oraz czytelnikom tego i innych portali którzy mogą zobaczyć różne akcje ratunkowe i gaśnicze.

Wykonywanie tego typu zdjęć to również wolontariat mojego autorstwa, ale mam nadzieję że być może dzięki takim zdjęciom komuś „załączy się myślenie” które uratuje taką osobę przed jakąś tragedią. Gdy pierwsze kilka czy kilkanaście razy przyjeżdżałem na miejsce akcji ratunkowo gaśniczych strażacy raczej byli nieufni, dało się odczuć dzielący nas dystans, choć też jestem strażakiem ochotnikiem, ale bardzo szybko przekonali się o moich dobrych intencjach fotoreporterskich. Obecnie gdy przyjeżdżam na miejsce jakiejś akcji widać uśmiechy strażaków a i można usłyszeć komentarze w stylu „o jest nasz fotograf”, „dlaczego tak późno”, „spóźnił się pan”… oczywiście wszystkie komentarze o zabarwieniu humorystycznym, strażacy dobrze wiedzą że w zasadzie jestem spoza branży, a i moje auto czy rower nie posiada „kogutów”. Ale i tak pomimo takich utrudnień udaje mi się docierać na takie akcje które czasem trwają kilka godzin w przypadku dużego pożaru, a czasem raptem kilka minut. Ale jak powiedział redaktor naczelny bielskiego portalu Robert Kowal – sztuką fotoreportera jest dotrzeć na miejsce akcji i zrobić chociaż jedno zdjęcie. No to próbuję tej sztuki…

W galerii Akcje Służb Ratunkowych przedstawiam zdjęcia z 44 różnych akcji ratunkowo-gaśniczych, ćwiczeń służb ratunkowych, wszystkie fotografie są mojego autorstwa. Pośród albumów fotografii są na przykład takie które przedstawiają dwie, niezależne akcje ratunkowe czy ratunkowo-gaśnicze na tej samej ulicy. Część zdjęć oczekuje na dodanie do galerii, dodam je w ramach wolnego czasu.

Mirosław Jamro (Pluszak), Pressmix

Aktualizacja 14 czerwiec 2013 godz. 00.23

[album id=17 template=extend]

Komentarze

komentarze