Dwa lata temu i w ubiegłym roku, znikały flagi UE, z ulic polskich miast i wsi. Czy tak będzie w tym roku?


Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”: „2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.

Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.

Polska_bandera_wojenna

Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.

Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.

Beata Szydło PiS
Beata Szydło PiS

Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło – dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi – niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!

Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych.

2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!”

Wszystkich Polaków prosimy, aby pisali maile, wklejając powyższą treść, do kancelarii premiera i prezydenta, a także, by zwracali się do przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej, żeby 2 maja uczynili to samo.

[email protected]
[email protected]

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”

Marsz PiS 13 grudnia w obronie mediów i demokracji
W ramach ogólnopolskiej akcji „2 mają ściągamy unijne flagi z urzędów” rozpoczętej przez Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”, nieznani sprawcy pozbawili flagi Unii Europejskiej łódzki Urząd Miasta, który znajduję się przy ul. Piotrkowskiej i jest siedzibą obecnie urzędującej prezydent miasta Hanny Zdanowskiej z Platformy Obywatelskiej. Jak widać na powyższym zdjęciu w Dzień Flagi Rzeczypospolitej jedyne obowiązujące barwy w Łodzi to biało-czerwone i regionalne!

Człowiek Alefa Sterna idzie w Marszu PiS
Człowiek JK – Jarosława Kaczyńskiego i Alefa Sterna idzie w Marszu PiS

źródło: narodowalodz.blogspot.com

Komentarze

komentarze