Wkurza mnie red. Tomasz Terlikowski!

Wiem, wielu wkurza, ale mnie wkurza szczególnie i inaczej niż większość wkurzonych jego opiniami.
Otóż red. Tomasz Terlikowski sprowadził kwestię obrony życia dzieci nienarodzonych do kwestii religijnych. Mówi i pisze tak, jakby te kwestie były nierozłącznie powiązane. Jakby TYLKO Kościół był obrońcą życia dzieci, ostatnim szańcem jego obrony.
A tak nie jest!
Brak zgody na zabijanie dzieci poczętych nie wiąże się z kwestiami wiary i religii. Jest to kwestia tak fundamentalna jak wszelkie podstawowe sprawy funkcji życiowych, absolutnie areligijna. Jest człowiek, jest życie, należy je chronić. I tyle.
Jakoś tak się złożyło, że wszyscy ludzie na świecie w swej przytłaczające większości ogólnie uważają, że żyć jest lepiej niż nie żyć. To instynktowne, a nie kulturowe. A religia nie jest instynktowna, tylko kulturowa.
Jednym słowem – panie Redaktorze Tomaszu Terlikowski, proszę mi uwierzyć! Normalni, zdrowo myślący ateiści też uważają, że życie trzeba chronić. Nie potrzeba do tego być katolikiem! Wystarczy być normalnym człowiekiem rozumiejącym, że własna wygoda nie jest wystarczającym argumentem by zabijać. Że ogólnie nie ma specjalnie wielu sytuacji, w których można zabijać. Że lekarz jest po to, by chronić życie, a nie je odbierać (skądinąd mało kto zwraca uwagę na to, że powierzanie lekarzom czynności zabijania zmienia CAŁKOWICIE fundamenty kulturowe związane z medycyną).
Bardzo więc proszę o nie zawłaszczanie tematu!

Adam Pietrasiewicz pressmix.eu 2016

Komentarze

komentarze