Jak udało się nam ustalić w Polsce już 28 potwierdzonych osób jest nosicielami wirusa Zika!!! Ta liczba rośnie! Wedle naszych informatorów do Wojskowego Szpitala Zakaźnego trafiło w tym miesiącu 3 żołnierzy z objawami zakażenia. Nie tylko komary przenoszą wirusa Zika!  Nasi informatorzy twierdzą, że żołnierze z podejrzeniem wirusa Zika przebywali na misji w Somalii i w Serbii.  Pamiętajmy, że nosiciel jest też ogniwem rozprzestrzeniania choroby!  Wirus Zika przenoszony przez komary to również choroba weneryczna, czyli może być rozprzestrzeniany i  przenoszony drogą m.in płciową. Można się nią zarazić poprzez kontakt z krwią, spermą czy innymi wydzielinami nosiciela. Skąd się wziął wirus Zika? Co nam grozi?

us force planeW dniu wczorajszym do Łodzi przyleciał samolot wojskowy z wicesekretarzem obrony USA, specjalistami i doradcami wojskowymi oraz sztabem lekarzy i doradców w sprawie wirusa „Zika” z CDC – amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób.
Zrzut ekranu 2016-01-28 o 11.06.06Po co? Czy ryzyko pandemii jest tak ogromne, że amerykańscy specjaliści muszą nam pomóc? Ilu jest chorych zakażonych i co nam zagraża? Kto jest źródłem zakażenia i jak się ustrzec przed tą chorobą?  Jakie ma ona konsekwencje dla nosicieli? Czytajcie  – o tym wszystkim dowiecie się z naszego artykułu!
Czym jest wirus ZIKA?
Makak Rezus
Makak Rezus

Wirus został po raz pierwszy wyizolowany w 1947 roku z rezusów w Zíka – w dżungli  w Ugandzie. W 1968 roku został wyizolowany po raz pierwszy od ludzi w Nigerii. Od 1951 przez 1981, dowody zakażenia ludzi odnotowano w innych krajach afrykańskich, takich jak Republika Środkowej Afryki, Egipt, Gabon, Sierra Leone, Tanzania i Uganda, a także w części Azji, w tym Indii, Indonezji, Malezji, Filipinach, Tajlandii i Wietnamie. Objawy

Jedna na pięć osób zarażonych wirusem zachoruje z pełnymi objawami, a najczęstsze symptomy to gorączka, wysypka, bóle w stawach oraz czerwone oczy.

Objawy Zika na skórze
Objawy Zika na skórze
Skąd wziął się wirus?

Nie wiadomo, czy wirus przeszedł z małp na ludzi? Czy wymknął się z laboratoriów? Jeśli miałby wymknąć się z laboratorium to najprawdopodobniej ktoś mu w tym pomógł. Czy wirus Zika może być najnowszą bronią biologiczną? Na te odpowiedzi jest jeszcze za wcześnie, bo byłyby tylko spekulacje. Za mało jeszcze wiemy, a wiedza w tym temacie nie jest i szybko nie będzie rozpowszechniana.” – powiedział redakcji pressmix.eu anonimowo jeden z lekarzy zajmujący się chorobami tropikalnymi, którego poprosiliśmy o komentarz.

Okres inkubacji
wirus zika
wirus zika

wirusa nie jest dokładnie znany, prawdopodobnie jest to od kilku dni do tygodnia. Choroba przebiega dość łagodnie od kilku dni do kilku tygodni, a sam wirus Zika zostaje w krwi chorego od kilku dni do kilku tygodni. Śmiertelność to  ok. 10%. Na dzień dzisiejszy  brak szczepionki i lekarstw. Wirus przenosi się drogą płciową, poprzez krew i mleko matki, spermę oraz inne wydzieliny.

Zika może byc rozprzestrzeniany poprzez kontakty seksualne
Zika może byc rozprzestrzeniany poprzez kontakty seksualne
Dowód na przenoszenie drogą płciową wirusa Zika

W 2009 roku Brian Foy, biolog Instytutu Chorób Zakaźnych na Colorado State University, zaraził wirusem Zíka swoją żonę. Odwiedził Senegal , aby badać tam komary i choroby przez nie przenoszone i został kilkukrotnie ukąszony. Kilka dni po powrocie do Stanów Zjednoczonych zachorował na Zika i zaraził wirusem swoją żonę. Wykazywała ona pełnię objawów zakażenia wirusem Zíka, łącznie z nadwrażliwością na światło.

Wirus Zika w Polsce.

Spytaliśmy naszych informatorów: – „Czemu nikt nie mówi o pacjentach nosicielach wirusa Zika w Polsce?”

Do tej pory podejrzewano, że to typowa denga połączona z innymi infekcjami. Dopiero w ostatnim miesiącu zaczęliśmy podejrzewać, że objawy dengi mogą wskazywać na zakażenie innymi typami flawiwirusów. Otrzymaliśmy próbki wirusa i dzięki temu materiałowi porównawczemu jesteśmy w 100% pewni, że wirus Zika jest już w Polsce! – mówi redakcji pressmix.eu anonimowo lekarz ze Szpitala Chorób zakaźnych.

– Ustalamy źródła zakażenia, a wszystko wskazuje na to, że to nie tylko komary, a właśnie kontakty płciowe odpowiadają za zakażenia. Wirus jest tym bardziej groźny, że jego objawy w sezonie jesienno zimowym mogą być zignorowane. Należy, jak już powiedziałem, do grupy flawiwirusów czyli wywołujących między innymi, żółtą febrę, gorączkę krwotoczną zachodniego nilu, czy od kleszczowe zapalenie opon mózgowych oraz wirusowe zapalenie wątroby typu c. Znane nam są przypadki zdiagnozowania wirusa Zika jako wirusa od kleszczowego – podejrzewano ze to mutacja a to zupełnie inny wirus.”

LekiUwaga na typowe lekarstwa na przeziębienie czy grypę!!!

Aspiryna, środki przeciwzapalne i przeciwbólowe przyspieszają rozwój choroby. Nie ma jeszcze lekarstwa ani szczepionki przeciwko wirusowi – ich powstanie to kilka lat intensywnej pracy skoordynowanego zespołu epidemiologicznego!!!

 

Krew pobrana od nosiciela wirusa ZikaWedle naszych informacji, kiedy skorelowaliśmy przesłany materiał porównawczy z naszymi próbkami  wirus Zika, pojawił się już w ubiegłym roku na Ukrainie w Turcji oraz w Syrii.

 

SYRIA_TURCJAGdyby do zakażania dochodziło tylko od komarów to szczególnie groźne są miesiące od maja do października kiedy komary są obecne. U nas w Polsce na szczęście komarów nie było w ubiegłym roku. Z uwagi na bardzo gorące suche lato było ich bardzo mało i takiego zagrożenia od nich nie było. Ale teraz dzieki wiedzy, że wirus rozpowszechnia się poprzez kontakty seksualne wiemy jakie zagrożenie niosą ze sobą uchodźcy z Azji i Afryki!!!
Serbia_KosowoW krajach, gdzie komary nie występują powszechnie należy uważać na kontakty seksualne z przybyszami z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Choć jak pokazały ostatnie przypadki mamy zakażonego żołnierza który ostatnio przebywał w Serbii.

 

Czy zorganizowana akcja gwałtów w sylwestra miała na celu świadome rozprzestrzenianie wirusa Zika?

Nie poszedłbym tak daleko ale to bardzo ciekawa i odważna teza – stwierdza anonimowo lekarz specjalista od chorób tropikalnych w rozmowie z dziennikarzem pressmix.eu

Terroryści ISIS - zdjęcie z profilu rekrutacyjnegoCzy wirus Zika to nowa broń biologiczna, mająca przestraszyć Europejczyków i zahamować ich rozmnażanie? – o komentarz poprosiliśmy pisarza Alefa Sterna który w powieściach Ostatni Lot i Pola Laska wskazywał na zagrożenie arabskie i ataki z użyciem broni biologicznej w nietypowy sposób.

 – „Wirusy ich mutacje to zawsze groźna broń. Szczególne zagrożenie czekać może nas w związku z chorobami od wiosny przyszłego roku. Nie tylko uchodźcy z Afryki Azji mają ruszyć nową trasą do Europy – czyli przez Ukrainę i Polskę.

Ale w Polsce w tym roku czeka nas również  światowy zlot młodzieży na który wybierają się miliony młodych ludzi z całego świata. Taka ilość ludzi to okazja do rozpowszechnia chorób…  I ataków terrorystycznych. Dlatego w Polsce pojawiły się służby amerykańskie by pomóc w tym zakresie.– powiedział redakcji pressmix.eu Alef Stern

Zrzut ekranu 2016-01-28 o 11.05.45Ilu zakażonych jest w Polsce?

– „Wiem o 28  potwierdzonych przypadkach, tak wynika z materiału porównawczego. Ale szybko może okazać się,  że nosicieli wirusa Zika jest więcej. „– stwierdził  anonimowo w rozmowie z redaktorami pressmix.eu lekarz z zakaźnego szpitala wojskowego.

Czemu zdecydował się Pan nam o tym powiedzieć? – „By sytuacja nie została zamieciona pod dywan. Ludzie muszą wiedzieć co im zagraża, że muszą uważać na przygodne kontakty seksualne z cudzoziemcami i osobami podróżującymi za granicę! 

Gdzie pojawia się wirus ZIKA

Ostatnie doniesienia zwracają uwagę na rozprzestrzenianie się wirusa Zíka w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Kraje i terytoria, które zostały zidentyfikowane przez Organizację Zdrowia Obu Ameryk (PAHO) to m.in. Barbados, Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Dominikana, Ekwador, Salwador, Gujana Francuska, Gwatemala, Gwadelupa, Gujana, Haiti, Honduras, Martynika, Meksyk, Panama, Paragwaj, Portoryko, Saint Martin, Surinam i Wenezuela.

Mikrocefalia
Mikrocefalia

W 2015 roku wykryto wirus Zika w płynie owodniowym dwóch płodów, wskazując, że przeszedł on przez łożysko i może powodować zakażenie z matki na dziecko. W dniu 20 stycznia 2016 roku, naukowcy z stanie Paraná, Brazylia, wykryli materiał genetyczny wirusa Zíka w łożysku kobiety, która przeszła aborcję ze względu na małogłowie płodu. Potwierdziło to, że wirus jest w stanie przejść przez barierę łożyska.

Nasz informator Lekarz specjalista od chorób tropikalnych apeluje

do wszystkich, którzy podróżowali w przeciągu ostatniego roku do Ameryki Południowej, Azji, Afryki oraz do wszystkich, którzy mieli kontakty seksualne z podróżującymi lub przybyszami z tych rejonów świata, a mają podejrzenie grypy, gorzej widzą, czują rozbicie apeluję o jak najszybsze zgłaszanie się do placówek medycznych. – Leczenie się na własną rękę to najgorszy  sposób z możliwych. Nie lekceważmy objawów grypopodobnych – jeśli byliśmy ostatnio za granicą!

Zrzut ekranu 2016-01-28 o 11.05.28Czy Polska jest gotowa na wirusa ZIKA?

Jak udało się nam ustalić  Polsce lekarze nie są na razie kompletnie przygotowani do wyizolowania i rozpoznania wirusa Zika. Ma się to zmienić od stycznia. Dzięki materiałowi porównawczemu wiadomo to o czym napisaliśmy.  Do Polski przyleciał samolot ze specjalistami z USA, którzy mają przeszkolić naszych specjalistów od chorób zakaźnych i tropikalnych.  – twierdzą nasi informatorzy.

Podsumowując mamy czego się obawiać-

szczególnie w połączeniu z pandemią wirusem świńskiej grypy na Ukrainie i nowymi trasami jakimi planują dotrzeć do Niemiec muzułmańscy imigranci z Azji i Afryki.

Nowa trasa ma przebiegać nie tylko przez Turcję, gdzie szczególnie południowo – wschodnia część jest zagrożona ryzykiem występowania nie tylko chorób malarycznych, ale również i takich wirusów jak ZIKA – na który jak wiemy na razie nie ma szczepionki podobnie zresztą jak przy malarii,  z tym że na malarie są lekarstwa a na ZIKA nie ma.

Nadchodzi pandemia wirusa Zika wraz z imigrantami, którzy przyjadą tym razem przez Ukrainę, niosąc ze sobą wirus Zika oraz wirus świńskiej i ptasiej grypy.

Europie może grozić pandemia na miarę słynnej grypy hiszpanki, która pochłonęła więcej ofiar niż Pierwsza i Druga Wojna Światowa w Europie!

O rozwoju wydarzeń poinformujemy w miarę dostępności i analizy informacji dostarczonych przez zaufane osoby wewnątrz zespołu badawczego.

Co powoduje wirus ZIKA

Zagraża kobietom i ich płodom oraz noworodkom.

Powoduje m.in mikrocefalię, która jest straszna chorobą prowadzącą do wytrzebienia całych populacji.

W Ameryce południowej – już zaleca się kobietom by nie zachodziły w ciążę!!!

Redakcja

Grupa Medialna Pressmix 2016

Pressmix.eu


 

Komentarze

komentarze