Kilkanaście lat temu, gdy w Polsce powstawały pierwsze hipermarkety, nikt nie spodziewał się, że ich działalność stanie się strzałem w głowę dla zwykłej, drobnej przedsiębiorczości. Lokalne sklepy w małych miastach, w których osiadły giganty nie miały szans przetrwania i zniknęły z rynku. Giganci dostali w prezencie od państwa preferencyjne warunki rozliczenia z Fiskusem. To jednak nie skłoniło ich do pomocy w starcie drobnym przedsiębiorcom. Warunki, jakie super i hiper-markety proponują małym firmom bardziej przypominają plan eksterminacji niż umowę handlową.

Szczegółowe warunki handlowe

 

 

Jeden z moich znajomych miał marzenie. Postanowił otworzyć własną firmę i zostać dystrybutorem żywności naturalnej, której nie ma jeszcze w Polsce. Wynegocjował, bardzodobre warunki współpracy z producentem. Było pięknie. Do czasu podjęcia rozmów handlowych z marketami, które jak wiadomo są potęgą sprzedażową dzisiejszego świata.Publikacja dotyczy jednej konkretnej sieci, jednak one wszystkie funkcjonują tak samo. Nastawione są wyzysk i nic poza tym !!!Od tego trzeba zacząć, że aby w ogóle zacząć współpracę z siecią sklepów Marcpol trzeba (firmie z ogromnym kapitałem) dać rabat podstawowy – 20% od ceny obowiązującej oraz rabat promocyjny 10%. Oczywiście market nie zapłaci z góry za zamówiony towar.Termin płatności jest w załączniku do umowy zaznaczony już na wstępie – i wynosi 14 dni POSPRZEDAŻY (okres sprzedaży to min mies) czyli w praktyce wyglądać to może tak – market zamawia od Ciebie kontener Eko-krakersów.

Szczegółowe warunki handlowe

Ty jesteś POCZĄTKUJĄCYM DYSTRYBUTOREM więc stajesz na głowie, aby dostarczyć ten kontener. Z kontenera sprzedaje się 1/5. Czekasz miesiąc (okres sprzedaży) plus jeszcze 14 dni po sprzedaży na to, aby market, łaskawie oddał Ci 4/5 z dostarczonego towaru i za sprzedany zapłacił z naliczonymi rabatami. Oczywiście ten niesprzedany towar musisz sam sobie odebrać, w przeciwnym razie MarcPol skasuje Cię dodatkowo za transport zwrotu.

 

Szczegółowe warunki handlowe

 

Oprócz tego, sieć WYMAGA przeprowadzania szeregu analiz sprzedaży wprowadzanych na rynek produktów. Kosztami tych analiz obciąża producenta. Jednak gdy dystrybutor chce mieć wgląd w zestawienie sprzedaży swoich produktów, musi za to OSOBNO zapłacić. MarcPol na Twój koszt sprawdza, jak w jego sklepach sprzedaje się twój towar. Gdy Ty chcesz to wiedzieć, musisz zapłacić drugi raz.

 

Szczegółowe warunki handlowe

 

Grupa Medialna Pressmix

Pressmix.eu 2016

Komentarze

komentarze