Ostatnio często słyszę od pisowskich (niektórych) przedstawicieli narodu, że niestety ale konieczność dziejowa jest taka, że my musimy politycznie być zgodni z tym, co nam narzuca Europa i wspomagać banderowską i nacjonalistyczną wykładnię polityki ukraińskiej- co władze Ukrainy udowodniły w zeszłym roku – uznaniem Bandery za bohatera a UPA; za bohaterskie oddziały wyzwoleńcze.
A gdzie miejsce na polską rację stanu?
Na polskie interesy? Na dbałość o Polaków?
Czy pisowcom wchodzi w krew socjalistyczna, lewacka wykładnia skomunizowanej Europy?
Która widzi tylko to co jest dla niej wygodne?
Oby nie.
Dlatego w Chodzieży razem z Mirkiem Kowzanem wyjaśnialiśmy zagrożenia wynikające z nacjonalizmu – a także zwracaliśmy uwagę na brak reakcji na nacjonalistyczne i nazistowskie działania na Ukrainie.
Jakby jakaś tajemnicza zasłona zapadła na granicy – UE. I nie dostrzega się z poziomu Europy tego, co jednocześnie w samej Europie na terenie UE ostro się krytykuje.
A pisowcy tłumaczą mi: to konieczne musimy tak robić i czynić, bo taka polityka jest konieczna, bo przecież zagraża nam nacjonalizm sowiecki.
Ciekawe czy oni się słyszą i czy rozumieją to co mówią…

A ja im na to: „…to jedna banda…” – cytując fragment pewnego utworu znanej grupy…, który śpiewaliśmy sobie pod nosem za komuny.

Czy pisowcy w końcu obudzą się i staną po stronie Polski i Polaków?
I postawią znak równości między zbrodniarzami banderowcami i … zbrodniarzami stalinowcami, NKWD i innymi sowieckimi „wynalazkami”?

Chodzież 2

Chodzież

Chodzież 3

Chodzież 4

Chodzież 5

Chodzież 6

Chodzież 7

Chodzież 9

Chodzież przed ostatnim spotkaniem

Chodzież 10

Chodzież 11


Link: Chodzież i Ludobójstwo na Kresach.

Komentarze

komentarze