Bank Rozrachunków Międzynarodowych jest najważniejszą instytucją finansową na świecie. BIS jest to tzw. bank centralny dla banków centralnych. Krajowe banki centralne np. NBP jest niezależny od rządów, jest członkiem BIS i realizuje politykę nakreśloną w Bazylei. Jednak KRACHU na giełdach światowych nie można przewidzieć. Jednak czy na pewno?

8 stycznia 2016 roku
CNN: „Największy krach na amerykańskiej giełdzie od 119 lat

indeks Dow Jones na początku roku osiągnął rekordowo niski poziom w ciągu ostatnich 119 lat, spadając o ponad 5%

Nasdaq obniżył się o 6% i był najgorszy od 2000 roku.

Inwestorzy rozpoczęli rok 2016 w stanie paniki

komentarze w internecie:

A na giełdzie w Szanghaju po raz kolejny zawieszono notowania w związku z gigantycznymi spadkami. Notowania w USA są pochodną notowań w Chinach, to Chiny ciągną w dół giełdę amerykańską jak i pozostałe giełdy na świecie, więc Chińczycy nie dadzą nikomu popalić.
Tak na marginesie to radzę wszystkim zainwestować gotówkę np. w konserwy bo na horyzoncie czai się taki kryzys, że ten z 2008 to przy nim mały pikuś.”


 

Okazuje się, że Max Kolonko 15 grudnia 2015 roku, przewidział ten KRACH

„Oczy Amerykańskich inwestorów w tym tygodniu skierowane są na Wall Street. Bank rezerwy federalnej w Ameryce pierwszy raz od lat, może podnieść stopy procentowe. Zdaniem analityków ruch ten może mieć poważne konsekwencje dla notowań kursów walut i stabilność rynków walutowych na całym świecie. Sprawie przyjrzał się Mariusz Max Kolonko.”

 

Komentarze

komentarze