Copyright trolling, czyli masowe wysyłanie pism z wezwaniami do zapłaty za naruszenie praw autorskich to nieetyczny biznes. Dostał on ostatnio kilka ciosów, ale mimo to rozwija się w Polsce i za graniczą. Ofiarami często są osoby niewinne. Nie jest bowiem prawdą, że dzisiejsze nowoczesne technologie gwarantują niezawodne wykrywanie piratów. Drobna ludzka pomyłka wystarcza, by osoba niewinna została zastraszona. – źródło – di.com.pl

Wystąpienie Marcina Maja „Dlaczego copyright trolling szkodzi twórcom i prawom autorskim?” na konferencji CopyCamp, która miała miejsce 4 listopada 2015 w Warszawie.

Marcin Maj – od 10 lat redaktor Dziennika Internautów, zajmujący się opisywaniem wpływu nowych technologii na nowoczesne społeczeństwo, jego prawo, kulturę i mentalność. Zaangażowany w inicjatywę społeczną Copyright Trolling Stop, w ramach której promowana jest wiedza na temat nadużywania praw autorskich.


 

Marcin Maj, 10-06-2014, 13:36 –   DI.com.pl 

Jeśli internauta dostaje od adwokata wezwanie do zapłacenia kilkuset złotych za rzekome piractwo, to nie jest to żadna walka z piractwem. Jest to stosowanie groźby w celu wyciągnięcia od kogoś pieniędzy. Chciałbym, aby więcej ludzi dostrzegło tę stronę problemu i dlatego proszę Was o pomoc.
więcej:

 

Komentarze

komentarze