Pan Jeden: Sytuacja jest zbyt dynamiczna a odnoszę wrażenie, że samolot wypadków politycznych nadal jest w fazie wznoszenia
 
Pan Dwa: I to jak, poza tym sondaż IBRIS uważam za zmanipulowany – mamy dobrą metodykę – chyba wzięli kohortę, która im odpowiadala, by wskazać konkretne wyniki, być może źle dobrali metodologię, bo te wskazania są niewiarygodne – zgoda na chwilowy wzrost zainteresowania kodem i nowoczesną, ale trendy takie ciężko utrzymać.

A to szkoda, bo sondażownia, która ulega manipulacjom lub redakcja, która takim procesom jest przychylna traci w moich oczach wiarygodność rzeczywiscie potężnego, niezależnego środka przekazu informacji
Pan Jeden: Wszystko zależy od „kafeterii” czyli pytań ukrytych, które sprawdzają prawdomówność respondenta. Tak czy owak jest odczuwalne przełamanie trendu korzystnego dla PiS i Dudy. Nowoczesnej, PO i KOD udało się ich ze sobą powiązać i postawić w złym świetle. Następnie Kaczyński zrzucił maskę co go zgubiło.
Pan Dwa: Tak, ale to działania krótkofalowe. to trochę nieistotne, najważniejsze jest pozbieranie szeregów, wymiana elit w spółkach skarbu państwa, urzędników i przygotowania do wyborów samorządowych. PiS idzie po wszystko. WSZYSTKO!
Pytaliśmy ludzi o preferencje polityczne i dość mały odsetek kłamie i zanika procent niezdecydowanych – to bardzo ważne – Polska się silnie polaryzuje. Wydaje mi się, że jest miejsce dla silnej partii centrowej, partii rozsądku i dialogu.
Samolot polityczny w fazie wnoszenia – oby nie skończyło się nastepnym Smoleńskiem.
Pan Jeden: Owszem apetyt ma PiS wielki. Wilczy bym powiedział, ale ławkę fachowców ma krótką i Kaczyński zaczyna sięgać po miernoty rodem z zacofanego PRL-u. To uświadomiło płynnemu elektoratowi PiSu, że PiS przez 8 lat trwania w jałowej opozycji Smoleńskich awanturników utracili moc przyciągania prawdziwych menedżerów z górnej półki. To nie wróży im niczego dobrego. Każda nowa próba wprowadzenia w życie jakiejś ustawy skończy się na wyciąganiu brudów PiSu. SKOKi będę następne.
Pan Dwa: Ale nadal w kategorii sortów – jednak to większa część społeczeństwa uważa POwców (tych rdzennych, najbardziej prominentnych działaczy) za źródło wszelkiego zła i stagnacji, za aferzystów, dorobkiewiczów etc. Na tych emocjach PiS buduje aparat propagandy. zobacz, co będzie, jak przejmą publiczną tivi!
Pan Jeden: Tylko, że Platforma na własne życzenie zajęła miejsce starego SLD, zwracając się do obywateli wolnego państwa językiem parkingowego albo notariusza. To język, który niszczy więzi i alienuje. Nowoczesna pojęła istotę rzeczy i od razu znalazła słowa klucze, które posiadają magiczną moc przyciągania niezdecydowanych albo porzuconych roninów.
Pojęcia: wolność, równość, demokracja już się ludziom kojarzą z Nowoczesną. Słucham ludzi w kolejce Trójmiasta lub na uczelni UG. Zmiana jest słyszalna.
Pan Dwa: Nowoczesna ma dobry warsztat, jeszcze sięgający do Unii Wolności (podobni ludzie, podobny obieg informacji), więc wiedzą jak budować kampanię w oparciu o wartości. Mają pieniądze na to też – a rzeczywiście przebijają trochę kartę alienacji, cenzury – to, co teraz robi PiS, wywiązując się powoli (czy realnie czy w demagogii) z obietnic wyborczych.
Pan Jeden: TV – doświadczenie uczy, że kto przejmuje całkowitą kontrolę nad TV robi sobie niedźwiedzią przysługę i ginie pod ciężarem własnego tryumfu. PiS intelektualnie nie zdoła udźwignąć całego tego nieoczekiwanego zdobytych skalpów. PiS zdołało obnażyć słabość PO i razem opuszczą wkrótce scenę dziejów politycznych państwa polskiego. Inną już grają muzykę a POPiS to melodia przeszłości.
zobaczymy
Rozmowa dwóch przyjaciół zarejestrowana metodą jawnego podsłuchu
Pressmix.eu 2015
Grupa Medialna Pressmix

Komentarze

komentarze