Znany strongman po raz kolejny skomentował bieżąco politykę, a jego wypowiedź robi furorę w internecie, „Petru to oszust” – mówi Mariusz Pudzianowski.

„NowoczesnaPL z panem Ryszardem Petru na czele – polecam przeczytać tym, co jeszcze lekcji nie odrobili, aby nie byli zaślepieni gruszkami na wierzbie. Kilka lat temu tego pana już przewidział ŚP Andrzej Lepper i z mównicy sejmowej uprzedzał przyjdzie taki Pan Petru i Balcerowicz, więc skąd to wiedział??????”

„Petru długo zapewniał, że kredyty we frankach są bezpieczne. Swój przewalutował już w 2008 r.”
Ryszard Petru foto Jery Krupowies materiały NowoczesnaPL.org
Ryszard Petru foto Jery Krupowies materiały NowoczesnaPL.org

Ekonomista Ryszard Petru, lider NowoczesnaPL, przed wybuchem kryzysu finansowego zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem. „«Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem» – przekonywał m.in. na antenie TOK FM. Ale swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował” – przypomina Fakt.pl.

„Ryszard Petru, który chce wejść do Sejmu z poparciem tzw. wkurzonych-bogatych, swoimi ekonomicznymi radami wcześniej wprowadził ich na finansową minę. Najpierw twierdził, że kredyty we frankach są całkowicie bezpieczne, a potem w pośpiechu… przewalutowywał własny.”

 

 

Zrzut ekranu 2015-12-9 o 16.02.48

Co Petru mówił w mediach? „Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwań, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie” – przekonywał wtedy w Radiu TOK FM.

Jednak sprytny Petru już kilka miesięcy później w pośpiechu przewalutował na złote swój własny kredyt we frankach – zwraca uwagę fakt.pl

„Nawet, gdy wybuchła awantura, Petru dalej uwiarygadniał kredyty w szwajcarskiej walucie. Kiedy frankowicze płacili już w 2014 r. ogromne raty, Petru twierdził, że frank nie przekroczy bariery 4 zł, że takie prognozy są oderwane od rzeczywistości.”

 

Zrzut ekranu 2015-12-9 o 16.04.10

Niestety, ale dzisiaj wiemy, że były to błędne spekulacje.

„Druga śmierdząca sprawa: pan Petru proponuje jednolitą stawkę podatkową 16%!

Zwróćcie uwagę na paragonach z codziennych zakupów, jakie produkty mają najniższe stawki VAT. Większość produktów spożywczych pierwszej potrzeby ma niższą stawkę VAT niż 16%! Pomyślcie trochę, pomysł Petru polega na zwiększeniu stawki podatkowej na żywność… czy to jest dobry pomysł? Dla jakich produktów i usług zmniejszy się więc stawka podatkowa?” – czytamy na facebooku najsilniejszego człowieka świata.

Mariusz Pudzianowski w ostatnich miesiącach zasłynął ostrymi atakami na Bronisława Komorowskiego, Platformę Obywatelską i imigrantów.

autor PS za http://prostozmostu.net/kraj/pudzia-punktuje-nowoczesnapl-petru-oszust

 

Komentarze

komentarze