Władze Warszawy spuściły 10 tankowców ścieków do Wisły! Tak!  Nie pomyliliśmy się!  – To skandal! – mówią mieszkańcy Warszawy – Ponad 100 milionów litrów ścieków bez oczyszczenia wpuszczono do Wisły w samym centrum Warszawy! Dokładnie tyle mieści się w co najmniej 10  tankowcach! To skrzętnie ukrywana przez władze miasta tajemnica! –  informuje nas oburzony czytelnik pressmix.eu. – Od jakiegoś czasu woda w Warszawie w kranach śmierdzi tak, że nie da się jej pić! – mówi zbulwersowany – Teraz już wiem dlaczego! Władze miasta chcą nas utopić w gównie albo zatruć – nie przebiera w słowach mieszkaniec Warszawy!  O tej sprawie powinni dowiedzieć wszyscy posłowie, rząd i Premier Szydło na czele! Czas postawić Prezydent Miasta Hannę Gronkiewicz Waltz i podlegające jej służby pod sąd i odsunąć od trucia, i narażania na poważne choroby, utratę życia albo zdrowia. Bomba ekologiczna w Warszawie jest groźniejsza od tego, co mogliby zrobić w stolicy terroryści!!!

Redakcja pressmix.eu próbowała skontaktować się z Prezydent Warszawy, jednak biuro Pani Prezydent odesłało nas do Wodociągów Miejskich, gdzie panuje zmowa milczenia, a na wszelkie pytania ma odpowiadać rzecznik, który nie odbiera telefonu.

Co najciekawsze stolica ubiega się o tytuł ekologicznej stolicy Europy i zielonego miasta.

Jak twierdzą nasi informatorzy na brzegach Wisły w miejscu, gdzie ścieki spuszczono kłębi się od trupów ryb, szczurów, pustych prezerwatyw, podpasek tamponów, ekskrementów oraz wszystkiego, co ludzie spuszczają w WC, dodajmy do tego ścieki z ulic Warszawy. Wszystkim tym poczęstowano i z biegiem Wisły wysłano do Legionowa, Nowego Dworu, Jabłonnej, Płocka, Torunia i Trójmiasta, a potem morzem do Szwecji.

river-254614_1280

Odpowiedzialni za tę decyzję urzędnicy w większości to ludzie Platformy Obywatelskiej,  jak informują nas zorientowani w temacie mieszkańcy Warszawy, nie mają sobie nic do zarzucenia. W rozmowie z nami przekonują, że stolica jest miastem ekologicznym. Jak dowiedzieliśmy się większość z funkcyjnych pracowników wodociągów w Warszawie to aparatczycy i rodziny ludzi związanych z Platformą Obywatelską.

Czy trucie mieszkańców to celowa polityka, czy głupota ludzi bez kompetencji, którzy nigdy nie powinni pełnić tak odpowiedzialnych funkcji i pracować w takich miejscach, gdzie procedury bezpieczeństwa winny być zachowane na najwyższym poziomie?

Nepotyzm, znajomości, koneksje były często kluczem doboru pracowników i miały zasadniczy wpływ na decyzje o zatrudnieniu. Jakie tego są dziś skutki?

To katastrofa ekologiczna, zagrożenie biologiczne życia, które powinno być ścigane na równi z aktami terroryzmu!

Co gorsze aktu terroryzmu biologicznego dokonali urzędnicy i pracownicy miejskich warszawskich instytucji. Hanna Gronkowiec Walc nabrała gówna w usta i odsyła dziennikarzy do ścieków czyli przedsiębiorstwa kanalizacji.

Z takim skandalem i lekceważeniem zdrowia, bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i środowiska mieliśmy do czynienia w czasach PRL!

Sprawą jak najszybciej powinna się zainteresować prokuratura, CBŚ, ABW oraz wszelkie instytucje Ministerstwa Środowiska, które w trybie pilnym jak najszybciej powinny zająć biura, przejąć dokumentację i pobrać próbki wody z Wisły!

– Wisłą płynął taki brud i syf, że w życiu czegoś takiego nie widziałem – mówi nam Pan Michał –  Smród, brud, no po prostu szambo! Woda tak bardzo śmierdziała, że myślałem, że zemdleję.

pollution-722455_1920

Jak twierdzi nasz ekspert taka ilość ścieków może powodować wczesne poronienia, choroby układu oddechowego i krążenia oraz nowotwory.  Nie mówiąc o chorobach skóry czy oczu.
Czy te ścieki, ten kanał, w który wypuściła nas Hanna Gronkowiec- Walc i jej urzędnicy są wytłumaczeniem złego samopoczucia mieszkańców Warszawy, którzy od kilku dni skarżą się na bóle brzucha, bóle głowy, ogólne zmęczenie, złe samopoczucie i bóle spojówek???

Jak twierdzi dr Aleksandra Zmyłła z Zakładu Mikrobiologii i Biotechnologii Akademii Jana Długosza w Częstochowie:

– Warszawie może grozić epidemia cholery, podobnie jak w Londynie w latach 90 XIX wieku.

Koszty społeczne i ludzkie, które wyjdą na jaw za kilka lat mogą być ogromne. Odpowiedzialni powinni ponieść dla przykładu zasłużoną karę . A krzywda powinna zostać zadośćuczyniona.

11145861-large

Szczególnie, że jak informuje nas anonimowo pracownica warszawskiego Sanepidu normy w Wiśle dla pałeczki Escherichia coli, paciorkowców kałowych Enterococcus faecalis i laseczek przetrwalnikujących Clostridium perfringens, które są wydalane wraz z odchodami ludzkimi są przekroczone czterokrotnie, a poziom bakterii Helicobacter pylori, która odpowiada za chorobę wrzodową żołądka przekroczono w Wiśle 10 krotnie. Jeśli od kilku dni boli Cię nie wiadomo czemu żołądek, jest Ci niedobrze, czujesz ciężar na żołądku, to może oznaczać, że władze Warszawy zakaziły Cię bakterią, która rozpoczęła swoje działanie, prowadzące do wrzodów żołądka.

Koszty pozwów mogą zagrozić budżetowi miasta – mówi anonimowo prawnik zajmujący się postępowaniami o odszkodowania za błędy lekarskie.

Żądamy wykąpania w pełnym zanurzeniu w ściekach Warszawskich Hanny Gronkiewcz Waltz wraz ze wszystkim podlegającymi jej urzędnikami odpowiedzialnymi za tę katastrofę! – mówią zdenerwowani mieszkańcy Warszawy

Ps. Podobno Ochrona Środowiska o tym wie i akceptuje, a miasto za trucie mieszkańców płaci opłaty środowiskowe. Winnych trzeba ukarać.

 

Z tego, co udało nam się ustalić, odprowadzanie nieoczyszczonych ścieków jest zabronione prawnie. Nie dziwi nas, że urzędnicy nie chcą z nami na ten temat rozmawiać.
Większość z nich to mieszkańcy Warszawy – jak mogą spojrzeć w oczy swoim dzieciom, rodzinom i sąsiadom.
Jeden z pracowników z Wojewódzkiej Inspekcji Środowiska w Warszawie poinformował nas, byśmy to opisali, bo wie, że niszczone są dokumenty, a sama boi się poinformować przełożonych i jakiekolwiek służby.

Warszawą rządzi mafia i dla interesu prywatnej firmy, która przebudowuje kolektor ścieków w Warszawie spuszczono właśnie te ścieki. Firmy zaoszczędziły na tym co najmniej kilkanaście milionów złotych- mówi redakcji pressmix.eu

 

Udostępniajcie, bo od tego zależy zdrowie i Życie Wasze i Waszych rodzin!

 

Redaktor Naczelny portalu pressmix.eu Tomasz Markowski

Grupa Medialna Pressmix 2015 pressmix.eu

 

 

 

 

Komentarze

komentarze