DSC_0037

 

W dniu dzisiejszym – 22 listopada 2015r. – odbył się II marsz NIE dla imigrantów w Gdańsku. Organizatorami – jak wynika z danych podanych m.in. na wydarzeniach promowanych na FB -były środowiska i organizacje uważające się za prawicowe i konserwatywne. Piszę „uważające się”, ponieważ to co się wydarzyło jak żywo przypominało ubeckie prowokacje za komuny i stanu wojennego.

O godzinie 13-tej po zebraniu się pod pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego, po przemówieniu jednego z organizatorów, uformowała się kolumna marszu. Wszystko w asyście doborowych brygad policyjnych z wyposażeniem antyterrorystycznym.

DSC_0015
DSC_0041

 

Na czele z bannerami członkowie partii KORWIN i Kongresu Nowej Prawicy , zażądali, żeby zebrani na marszu członkowie Lechii Gdańsk opuścili uformowaną już kolumnę, w przeciwnym razie marsz nie ruszy spod pomnika, a ich przedstawiciel zwracając się do policji oświadczył, że „ta grupa nie jest z nami”.

DSC_0022
 
DIVIDE ET IMPERA – czyli rządź i dziel.
 
Lechiści wobec takiego postawienia sprawy, poszli swoją grupką w osobnej manifestacji, co skończyło się zadymą na Długim Targu i zatrzymaniem kilku osób.

W końcu marsz ruszył, ale wyglądał bardzo mizernie z przodu, za to godnie się prezentował w grupie zamykającej pochód. Biało-czerwone flagi i zielone falangi ONR-u i MW powiewające nad czworobokiem otoczonym bannerami Narodowej Rumii, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, na czele którego niesiony był transparent z napisem „Imigranci – armia rezerwowa kapitału”, tworzyły najbardziej zorganizowaną część pochodu.

DSC_0032
DSC_0040
 
DSC_0047

 

Oprócz skandowanych haseł przeciwko zalewowi islamu w Europie, oraz „Bóg Honor Ojczyzna”, brzmiały również takie, które były wyrazem odrębności ich uczestnictwa w tym marszu, a wyrażały ich stosunek do partii politycznych idących na czele marszu. Panowie, dziękuję! Widać kto jest po prawicy.

DSC_0042
 

Marsz przemieścił się pod pomnik „Tym co za polskość Gdańska” na Podwalu Staromiejskim, gdzie na jego stopniach produkowali się aktywiści partii KORWIN i KNP.

DSC_0053
 

W marszu wzięli również udział członkowie Pobudka – Klucz Trójmiasto, niosący plakaty informujące o piatkowym (27.11.2015) spotkaniu z Grzegorzem Braunem. Chętnych biorących od nas ulotki było bardzo dużo, miejmy nadzieję, że dla nikogo nie zabraknie miejsca na prelekcji.

plakat Marek Braun
 
Poniżej linki wydarzeń Marszu na FB oraz link do spotkania z Grzegorzem Braunem (TUTAJ).
Ciri

Komentarze

komentarze