PiS ma idealną sytuację do rządzenia. Andrzej Duda jest Prezydentem, Beata Szydło będzie premierem. Jarosław Kaczyńskim Marszałkiem co prawda nie w Sulejówku, a na Żoliborzu. W sejmie i senacie bezwzględna większość dla PiS. W tym roku Istniała więc szansa na to by wspólnie pójść w jednym Marszu Jedności Narodowej by celebrować tą  wygrana z okazji Święta Niepodległości.

Nigdy do tej pory nie zdarzyła się bowiem sytuacja by jedno środowisko polityczne miało władzę wykonawczą i ustawodawczą i nie musiało się nią dzielić. Niestety Marsz Niepodległości odbędzie się bez Prezydenta Dudy i bez jego patronatu. Czy mamy się zatem spodziewać prowokacji? Ataków i burd? Czy 12 pierwsze posiedzenie nowo wybranego sejmu będzie odbywać się w atmosferze skandalu z 11 listopada? Czy będzie tak jak do tej pory co roku? Trudno jednak będzie oskarżyć PO i premier Ewę Kopacz o prowokacje. Nie ma już tęczy do spalenia, rosyjskiej budki pod ambasadą. Została jedynie palma. w Alejach Jerozolimskich.

Artykuł pressmix.eu Podpalenie tęczy to prowokacja „Policji Obywatelskiej”!
Artykuł pressmix.eu Podpalenie tęczy to prowokacja „Policji Obywatelskiej”!
Dziwnie wobec tego brzmi oświadczenie podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Kolarskiego, który uważa, że 11 listopada należy zapomnieć o bieżącej polityce.
– Święto Niepodległości ma łączyć. Bieżąca polityka może dzielić, może różnić. Natomiast Święto Niepodległości jest świętem Rzeczpospolitej Polskiej – mówi Kolarski.

 

Polacy wyjdą na ulice przepowiednia Alefa Sterna na temat Dudy i Kaczyńskiego
Polacy wyjdą na ulice przepowiednia Alefa Sterna na temat Dudy i Kaczyńskiego
Jednak Prezydent Duda 11 listopada będzie na obchodach Święta Niepodległości w Warszawie i Białej Podlaskiej. nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Kancelaria Prezydenta nie organizuje też własnego marszu!
Program obchodów 11 listopada z obecnością Prezydenta Dudy jest krótki i zwięzły: Msza za ojczyznę, wręczenie odznaczeń państwowych, uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza – to punkty obchodów Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Warszawie. Późnym popołudniem i wieczorem w Białej Podlaskiej prezydent weźmie udział w uroczystościach lokalnych.
Wielka szkoda, a może celowy zabieg. Marsz Niepodległości przebiegać będzie tą sama trasa co w ubiegłym roku – wąskie gardło Mostu Poniatowskiego, rozszerzające się przy Stadionie Narodowym i Rondzie Waszyngtona to punkt gdzie w ubiegłym roku doszło do kilku godzinnych walk z Policją . Kontrmanifestację zapowiedziały środowiska lewicowe z partia Razem na czele. Możemy też spodziewać się prowokacji ze strony Policji, co miało miejsce już kilka razy.
Czy 12 listopada 2015,  kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie sejmu. Czy Ewa Kopacz oprócz tego, że nie poleci na Maltę, będzie musiała tłumaczyć się jeszcze z prowokacji w dniu 11 listopada.
Zatem planowany wyjazd Andrzeja Dudy 11 listopada wieczorne z Warszawy, może być celowym zabiegiem politycznym, by nie tłumaczyć się z „faszystowskich” burd – jak chciałyby nadchodzące zamieszki przedstawić media!
sienkiewicz budka atykuł pressmix.eu
Sienkiewicz budka atykuł pressmix.eu

Szkoda, że w Polsce od 25 lat, nikt nie potrafi zorganizować obchodów najważniejszego święta odzyskania niepodległości w zgodzie narodowej. Szczególnie, że ta niepodległość może byc w najbliższych latach zagrożona.

 

Tomasz Markowski

red naczelny portalu pressmix.eu

 

PS. Mało kto wie, że 11 listopada  to święto obchodzone na prawie całym świecie. Parę lat temu spędzałem je na Antypodach, gdzie mogłem obserwować z jakim szacunkiem do swoich bohaterów narodowych odnoszą się Australijczycy.  I o tym będzie można poczytać tutaj.

 

 

Komentarze

komentarze