Pilne! Mamy wyniki wyborów 2015! OTO NOWI POSŁOWIE- Kto zdobył mandat? – Kto został posłem? – WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU! – publikujemy z podziałem na okręgi wyborcze i będziemy te informacje uzupełniać. W Sejmie 8 kadencji znajdzie się wiele nowych twarzy, nie zobaczymy tym razem wielu twarzy starych!!!

Sala plenarna Sejmu

 

 

artykuł pressmix.eu wyniki wyborów do senatu rp
artykuł pressmix.eu wyniki wyborów do senatu rp
Okręg 1 (Legnica) – 12 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski i Ewa Szymańska (straci mandat, jeśli próg wyborczy przekroczy Zjednoczona Lewica)

Platforma Obywatelska: Ewa Drozd, Stanisław Huskowski, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki

Kukiz’15: Robert Winnicki Nowoczesna: Elżbieta Stępień

Okręg 2 (Wałbrzych) – 8 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Michał Dworczyk, Anna Zalewska, Wojciech Murdzek, Maciej Badora Platforma Obywatelska: Tomasz Siemoniak, Katarzyna Mrzygłocka, Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz Leszczyńska i Tomasz Smolarz (jeśli próg wyborczy przekroczy Zjednoczona Lewica,

Platforma Obywatelska straci mandat na rzecz jej kandydata)

Kukiz’15: Ireneusz Zyska Nowoczesna: Jacek Iwancz

Okręg 3 (Wrocław) – 14 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Mirosława Stachowiak-Różecka, Beata Kempa, Jacek Świat, Mariusz Orion-Jędrysek, Piotr Babiarz, Przemysław Czarnecki (może stracić mandat jeśli Zjednoczona Lewica lub KORWiN przekroczą próg)

Platforma Obywatelska: Alicja Chybicka, Jacek Protasiewicz, Michał Jaros, Sławomir Piechota, Aldona Młyńczak

Kukiz’15: Kornel Morawiecki Nowoczesna: Krzysztof Mieszkowski, Joanna Augustynowska

Okręg 4 (Bydgoszcz) – 12 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, prawdopodobnie także Łukasz Schreiber i Ewa Kozanecka

Platforma Obywatelska: Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska

Kukiz’15: prawdopodobnie Paweł Skutecki

Nowoczesna: prawdopodobnie Michał Stasiński

Okręg 5 (Toruń) – 13 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Czabański, Iwona Michałek, Joanna Borowiak, Jan Krzysztof Ardanowski, Anna Sobecka oraz Marzenna Drab lub Łukasz Zbonikowski (przed wyborami został wyrzucony z PiS, ale startował z listy tej partii)

Platforma Obywatelska: Arkadiusz Myrcha, Tomasz Lenz, Antoni Mężydło, Tomasz Szymański

Kukiz’15: Paweł Szramka Nowoczesna: Joanna Scheuring-Wielgus Polskie Stronnictwo Ludowe: Zbigniew Sosnowski

Okręg 6 (Lublin) – 15 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Elżbieta Kruk, Krzysztof Michałkiewicz, Gabriela Masłowska, Jarosław Stawiarski, Krzysztof Szulowski, Lech Sprawka, Krzysztof Głuchowski, Artur Soboń, Sylwester Tułajew Platforma Obywatelska: Joanna Mucha, Włodzimierz Karpiński, Wojciech Wilk Kukiz’15: Jakub Kulesza Polskie Stronnictwo Ludowe: Jan Łopata

Okręg 7 (Chełm) – 12 mandatów:
Okręg 8 (Zielona Góra) – 12 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Marek Ast, Elżbieta Rafalska, Jerzy Materna, Artur Zasada oraz ktoś z trójki: Elżbieta Płonka, Marek Surmacz, Jacek Kurzępa

Platforma Obywatelska: Stefan Niesiołowski, Bożenna Bukiewicz, być może Krystyna Sibińska, pozostałe mandaty niepewne

Kukiz’15: Jarosław Porwich

Nowoczesna: Paweł Pudłowski

Polskie Stronnictwo Ludowe (mandat niepewny): Jolanta Fedak lub Józef Zych

Okręg 9 (Łódź) – 10 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Gliński, Joanna Kopcińska, Piotr Pszczółkowski, Waldemar Buda

Platforma Obywatelska: Cezary Grabarczyk, Włodzimierz Nykiel, Małgorzata Niemczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska

Kukiz’15: Piotr Apel

Nowoczesna: Katarzyna Lubnauer

Okręg 10 (Piotrków Trybunalski) – 9 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Krzysztof Maciejewski, Dariusz Kubiak

Platforma Obywatelska: Elżbieta Radziszewska, Dorota Rutkowska.

Kukiz’15: Rafał Wójcikowski

Okręg 11 (Sieradz) – 12 mandatów:
Okręg 12 (Kraków) – 8 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Beata Szydło, Jarosław Szlachetka, Ewa Filipiak, Zbigniew Biernat, Marek Polak Platforma Obywatelska: Marek Sowa, Dorota Niedziela

Kukiz’15: Józef Brynkus

Okręg 13 (Kraków) – 14 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Małgorzata Wassermann, Jarosław Gowin, Andrzej Adamczyk oraz prawdopodobnie Ryszard Terlecki, Jacek Osuch, Barbara Bobula i Elżbieta Duda

Platforma Obywatelska: Rafał Trzaskowski, Ireneusz Raś, Bogusław Sonik, Lidia Gądek oraz Józef Lassota lub Jagna Marczułajtis-Walczak

Kukiz’15: ?

Nowoczesna: ?

Okręg 14 (Nowy Sącz) – 10 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Anna Paluch, Edward Siarka, Jan Duda

Platforma Obywatelska: Andrzej Czerwiński, Andrzej Gut-Mostowy (mandat uzależniony od wyniku Kukiz’15)

Kukiz’15: Elżbieta Borowska (mandat niepewny, może przypaść drugiemu kandydatowi PO)

Okręg 15 (Tarnów) – 9 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Włodzimierz Bernacki, Michał Wojtkiewicz, Urszula Rusecka, Wiesław Krajewski, Józefa Szczurek–Żelazko, Anna Czech

Platforma Obywatelska: Urszula Augustyn Kukiz’15: Norbert Kaczmarczyk

Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Kosiniak-Kamysz

Okręg 16 (Płock) – 10 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Maciej Małecki i Robert Kołakowski, Maciej Wąsik, Tomasz Korga (?)

Platforma Obywatelska: Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska

Kukiz’15: Marek Jakubiak

Polskie Stronnictwo Ludowe: Piotr Zgorzelski

Okręg 17 (Radom) – 9 mandatów

Prawo i Sprawiedliwość: Marek Suski, Wojciech Skurkiewicz, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Bąk, Anna Kwiecień

Platforma Obywatelska: Leszek Ruszczyk, Anna Maria Białkowska

Polskie Stronnictwo Ludowe: Mirosław Maliszewski Kukiz’15: Robert Mordak

Okręg 18 (Siedlce) – 12 mandatów:
Okręg 19 (Warszawa) – 20 mandatów:
Okręg 20 (Warszawa) – 12 mandatów:
Okręg 21 (Opole) – 12 mandatów

Prawo i Sprawiedliwość: Patryk Jaki, Sławomir Kłosowski, Jerzy Żyżyński, Antoni Duda Platforma Obywatelska: Leszek Korzeniowski, Tomasz Kostuś, Rajmund Miller, Ryszard Wilczyński Kukiz’15: Janusz Sanocki, Paweł Grabowski Nowoczesna: Witold Zembaczyński Mniejszość Niemiecka: Ryszard Galla

Okręg 22 (Krosno) – 11 mandatów:
Okręg 23 (Rzeszów) – 15 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Józefa Hrynkiewicz, Andrzej Szlachta, Kazimierz Moskal, Wojciech Buczak, Kazimierz Gołojuch, Zbigniew Chmielowiec, Rafał Weber, Jan Warzecha, Jerzy Paul, Mieczysław Miazga, Halina Szydełko Platforma Obywatelska: Krystyna Skowrońska, Zdzisław Gawlik Kukiz’15: Maciej Masłowski Polskie Stronnictwo Ludowe: Jan Bury

Okręg 24 (Białystok) – 14 mandatów:
Okręg 25 (Gdańsk) – 12 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Sellin, Andrzej Jaworski, Tadeusz Cymański, Kazimierz Smoliński, Jan Kilian Platforma Obywatelska: Adam Korol, Agnieszka Pomaska, Sławomir Neumann, Jerzy Borowczak, Małgorzata Chmiel Kukiz’15: Magdalena Błeńska Nowoczesna: Ewa Lieder

Okręg 26 (Gdynia) – 14 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jolanta Szczypińska, Janusz Śniadek, boć może Marcin Horała, pozostałe mandaty niepewne Platforma Obywatelska: Marek Biernacki, Henryka Krzywonos-Strychalska

Okręg 27 (Bielsko-Biała) – 9 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Stanisław Szwed, Stanisław Pięta, Jacek Falfus, Grzegorz Puda, Kazimierz Matuszny Platforma Obywatelska: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek Kukiz’15: Jerzy Jachnik Nowoczesna: Mirosław Suchoń

Okręg 28 (Częstochowa) – 7 mandatów:
Okręg 29 (Gliwice) – 9 mandatów:
Okręg 30 (Rybnik) – 9 mandatów:
Okręg 31 (Katowice) – 12 mandatów:
Okręg 32 (Sosnowiec) – 9 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas, Dariusz Starzycki Platforma Obywatelska: Beata Małecka-Libera, Anna Nemś, Paweł Bańkowski Kukiz’15: Barbara Chrobak Nowoczesna: Barbara Dolniak

Okręg 33 (Kielce) – 16 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Ziobro, Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Dominik Tarczyński, Maria Zuba, Michał Cieślak, Marek Kwitek, Bogdan Latosiński i Andrzej Kryj

Platforma Obywatelska: Grzegorz Schetyna, Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada, ewentualnie Lucjan Pietrzczyk

Kukiz’15: Piotr Liroy-Marzec

Nowoczesna: Adam Cyrański (mandat niepewny, wyjaśni się po podliczeniu wszystkich głosów w Polsce) Polskie Stronnictwo Ludowe: Kazimierz Kotowski, Krystian Jarubas

Okręg 34 (Elbląg) – 8 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski, Leonard Krasulski, Adam Ołdakowski

Platforma Obywatelska: Jacek Protas, Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński

Kukiz’15: Andrzej Kobylarz

Okręg 35 (Olsztyn) – 10 mandatów
Okręg 36 (Kalisz) – 12 mandatów
Okręg 37 (Konin) – 9 mandatów
Okręg 38 (Piła) – 9 mandatów
Okręg 39 (Poznań) – 10 mandatów

Prawo i Sprawiedliwość: Tadeusz Dziuba, Szymon Szynkowski vel Sęk, Bartłomiej Wróblewski Platforma Obywatelska: Szymon Ziółkowski, Rafał Grupiński, Waldy Dzikowski, Bożena Szydłowska i najprawdopodobniej Jacek Tomczak (jeśli drugiego mandatu nie uzyska Nowoczesna) Kukiz’15: prawdopodobnie Michał Pilc Nowoczesna: Joanna Schmidt, Marek Ruciński (drugi mandat uzależniony od wyniku PO)

Okręg 40 (Koszalin) – 8 mandatów
Okręg 41 (Szczecin) – 12 mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość: Joachim Brudziński oraz najprawdopodobniej Leszek Dobrzyński, Michał Jach, Artur Szałabawka, Krzysztof Zaremba

Platforma Obywatelska: Sławomir Nitras, Bartosz Arłukowicz oraz prawdopodobnie Norbert Obrycki, Magdalena Kochan i Arkadiusz Marchewka

Kukiz’15: Sylwester Chruszcz

Nowoczesna: Piotr Misiło

 

Komentarze

komentarze