Krzysztof Olędzki sejm 2015 ulotka wyborcza

Kandydat Partii Korwin z Warszawy – Krzysztof Olędzki proponuje wprowadzenie w Polsce federalizmu i prawa do ogłaszania autonomii każdego regionu, miasta, województwa.

Dokonanie zmian w konstytucji, które umożliwią ogłaszanie autonomii może oznaczać, że wszystkie tereny Polski ogłoszą autonomię. Sejm, Senat i większość ministerstw ulegnie likwidacji, a wybieranie nowych parlamentarzystów straci sens. 

 

Olędzki: Warszawiacy powinni ogłosić autonomię wobec władz Polski.

Takie zaskakujące postulaty głosi były Rzecznik Praw Ucznia i Rodzica, a obecnie – kandydat z warszawskiej listy Partii KORWiN – Krzysztof Olędzki.
Federalizm zapewni faktyczną konkurencję pomiędzy różnymi politykami i partiami – politycy będą mogli wreszcie zaprezentować kto jak rządzi, a nie tylko kto jak obiecuje.
Olędzki stwierdził, iż nie ma sensu w dalszym ciągu słuchać kłótni w rodzinie partii okrągłostołowych (PO, PiS, Nowoczesna, SLD, PSL). Obecną bierność i opieszałość powinno zastąpić konstruktywne i aktywne działanie. Powinniśmy zacząć walkę o niepodległość Polski i wolność Polaków! Realne zmiany i reformy są możliwe po wprowadzeniu federalizmu – autonomii, przynajmniej części regionów. Federalizm według Olędzkiego dopuszczałby możliwość tworzenia autonomicznych miast statutowych (z określonym własnym odstępstwem od prawa powszechnego), prywatnych księstw, dyktatur, republik, stref anarchii, czy np. obowiązywania prawa szariatu. Różnego typu obszary autonomiczne mogłyby zajmować część Polski, zaś na pozostałym obszarze, pozostałby dotychczasowy reżim prawny. Olędzki nie wyklucza jednak, że autonomie ogłoszą wszystkie województwa i wiele miast. 
Strefy autonomiczne – mniejsze, różnorodne pod względem ustroju, władz i uwarunkowań  byłyby prostsze do zarządzania. Łatwiej jest dokonać zmiany w małym organizmie polityczno -gospodarczym, niż na terenie 40 milionowego państwa.
Ponadto wprowadzając federalizm:
– dokonujemy wzmocnienia roli władzy lokalnej,
– dajemy szanse politykom różnych opcji na udowodnienie w praktyce ich programu i zdolności sprawowania władzy, skończy się wreszcie walka na spoty, hasła i obietnice, a zacznie zdrowa konkurencja a mieszkańców, którzy będą codziennie głosowali nogami!
– testujemy różne formy ustroju politycznego i gospodarczego,
– wzmacniamy rolę konstytucji jako głównego narzędzia kontroli władz autonomicznych,
– a co najważniejsze – wprowadzamy wolność polityczną, bo dajemy możliwość wyboru ludziom pod czyimi rządami chcą mieszkać, pracować, tworzyć.
21 postulatów Krzysztofa Olędzkiego
21 postulatów Krzysztofa Olędzkiego
Krzysztof Olędzki kandyduje z 21 miejsca na warszawskiej liście Partii Korwin, zajmuje więc dobrze widoczne pierwsze miejsce na prawej kolumnie nazwisk kandydatów, dokładnie na prawo od Korwina. Olędzki takie też przyjął hasło: NA PRAWO OD KORWINA, tłumaczy, że ma ono dwa znaczenia, jedno to miejsce na karcie kandydatów do sejmu, a drugie odnosi się do jego poglądów, które są bardziej wolnościowe niż samego Janusza Korwin Mikke.
Zdaniem Olędzkiego postulat federalizmu, autonomii i miast statutowych może zastąpić z jednej strony JOWy, a z drogiej strony odważne postulaty polityczno – gospodarcze Korwina, Brauna, czy Kowalskiego. Federalizm stanie się programowym fundamentem porozumienia środowisk deklarujących antysystemowość.
Ponadto Krzysztof Olędzki przedłożył listę 21 postulatów na której oprócz zmian ustrojowych znajdziemy propozycje legalizacji wielu zakazanych dzisiaj przedmiotów, oraz reform oświatowych. W tym słynny postulat dobrowolności prac domowych.
M.S.

Komentarze

komentarze