Debata liderów pressmix.eu

Tak, mamy już wyniki wstępnego sondażu po Debacie liderów. Wedle naszych respondentów Debatę liderów wygrała Beata Szydło i Barbara Nowacka. Wiemy też, kto wygra wybory! Nasz najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony po debacie w dniu 19 i 20 października 2015 dla Grupy Medialnej Pressmix wskazuje wygraną PiS. Szczegółowe wyniki sondażu już jutro 21 października 2015. 

Nasze dotychczasowe sondaże jako jedyne w Polsce przewidziały prawidłowo wynik pierwszej i drugiej tury wyborów prezydenckich. Tym razem będzie podobnie!

W debacie wyborczej liderów 20.10.2015 wzięli udział przedstawiciele wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Debata wyborcza liderów trwała godzinę i 40 minut i była podzielona na trzy części.
Partyjni liderzy mówili o sprawach społeczno-gospodarczych, potem odpowiadali na pytania dotyczące polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa. Trzecia część debaty wyborczej poświęcona była wizji i ustrojowi państwa.
W Debacie Liderów udział wzięli: Ewa Kopacz, Beata Szydło, Barbara Nowacka, Janusz Piechociński, Ryszard Petru, Paweł Kukiz, Janusz Korwin-Mikke oraz Adrian Zandberg.
Wyniki sondy SMS DEBATA LIDERÓW Pressmix.eu
Dokładnie o godzinie 21:44 kiedy tylko skończyła się debata wysłaliśmy sms z Pytaniem:

Czy oglądał/a Pan/Pani debatę „Rozmowa o Polsce?”

Jeśli tak, proszę o odpowiedź na pytanie:

Kto Pana/Pani zdaniem wygrał Debatę  Liderów?

Proszę wysłać

A jeśli Pana/Pani zdaniem wygrała Ewa Kopacz

B jeśli Pana/Pani zdaniem wygrała Beata Szydło

C jeśli Pana/Pani zdaniem wygrała Barbara Nowacka

D jeśli Pana/Pani zdaniem wygrał Janusz Piechociński

E jeśli Pana/Pani zdaniem wygrał Ryszard Petru

F jeśli Pana/Pani zdaniem wygrał Paweł Kukiz

lub G jeśli Pana/Pani zdaniem wygrał Janusz Korwin-Mikke

lub H jeśli Pana/Pani zdaniem wygrał  Adrian Zandberg

lub J jeśli Pana/Pani nie mam zdania.

 To pytanie skierowaliśmy do 2611 respondentów, którzy brali udział w naszych wcześniejszych sondażach w wyborach Prezydenckich, oraz we wczorajszym sondażu,
artykuł pressmix.eu Debata o Polsce Kopacz Szydło
artykuł pressmix.eu Debata o Polsce Kopacz Szydło
które okazały się niemal bezbłędne i wyrazili zgodę na udział w badaniu i zadeklarowali przed nim obejrzenie debaty Rozmowa o Polsce. 
Do godziny 22:22 będziemy zbierać odpowiedzi. Kiedy poznamy wyniki to opracujemy pełen sondaż i podamy je do Państwa wiadomości.

Zanim ujawnimy szczegółowe wyniki, przedstawiamy krótko sprawozdanie z Debaty Liderów.

Na debacie spotkały się Beata Szydło, kandydatka PiS na Urząd Premiera RP oraz Ewa Kopacz, kandydatka PO na Urząd Premiera, oraz kandydaci mniejszych ugrupowań politycznych, kto z Pań i Panów Premierem zostanie – przekonamy się po wyborach 25 października 2015 roku.
Poniżej nasze sprawozdanie z debaty, które będziemy sukcesywnie uzupełniać.

 

I Gospodarka i sprawy społeczne
  1. Wiek emerytalny
1. Co proponujecie Państwo by emeryci byli spokojni o swoją finansową przyszłość?
 Barbara_Nowacka_Sejm_2015_09Barbara Nowacka:

Mamy szanse by po 25 października skończył się POPIS, Opowiadamy się za tym by wiek emerytalny uzależnić od stażu pracy. Stasze osoby dziś stoją przed dramatycznym wyborem czy kupić leki czy chleb. Proponujemy wzrost emerytur o 200 zł dla najbiedniejszych. No i bezpieczeństwo pracy by każdy mógł sie znaleźć na rynku pracy.

 

Janusz Korwin Mikke
Janusz Korwin Mikke
Janusz Korwin Mikke:

Nie tak dawno obrabowano Polki i Polaków poprzez zabranie im pieniędzy oraz wieku emerytalnego. Chcemy przywrócić wiek emerytalny dla tych którzy pracowali kiedy obowiązywała zasada 60/65, a tych którzy to zrobili czyli obrabowali ludzi postawić przed sądem. Jeśli nadal będzie rządził POPIS to ZUS zbankrutuje!

 

Ryszard Petru foto Jery Krupowies materiały NowoczesnaPL.org
Ryszard Petru foto Jery Krupowies materiały NowoczesnaPL.org
Ryszard Petru:

Żeby emerytury były wysokie to Polacy muszą dużo zarabiać, a żeby Polacy dużo zarabiali to gospodarka musi być skuteczna my proponujemy rozwiązanie koniec z przywilejami emerytalnymi. Chcemy by nie było KRUS’u tylko ZUS tak by wszyscy mieli normalne emerytury i płacili takie same składki z pustego i  Salomon nie naleje. Jeśli gospodarka nie będzie skuteczna to emerytur nie będzie.

 

KukizPaweł Kukiz:

Ja nie jestem wróżką i z fusów nie potrafię wróżyć. Nie wiem ile jest pieniędzy w ZUSie dlatego trzeba uszanować wolę 2 mln obywateli i rozpisać referendum w tej sprawie i skorzystać z zasady, że prawo nie działa wstecz. Umowa społeczna została złamana jak zauważył Pan Korwin Mikke. To, że ludzie muszą tyle pracować to coś strasznego.

JRKRUK_20130829_EWA_KOPACZ_BUSKO_IMG_3148Ewa Kopacz:

Moim celem jest podwyższenie płac Polaków, to podwyższenie również emerytur. Musimy być silną gospodarką i ona będzie bezpieczna wtedy gdy finanse będą bezpieczne. Nasze Państwo od progu bankructwa stanęło w takiej pozycji że może konkurować z największymi na świecie. Musimy mądrze korzystać z tego, że Polska jest 6 gospodarką Europy i podnieść ludziom place.

 

Janusz Piechociński w CBAJanusz Piechociński:

W ciągu tych 25 lat wydłużył się nam średni wiek o 7 lat dlatego zlikwidowaliśmy OFE i zrobiliśmy korektę emerytur by po 40 udokumentowanych latach pracy można było odejść na emeryturę musimy o ludziach dlatego proponujemy 1200 złotych emerytury dla wszystkich. A im więcej i dłużej pracujesz tym będziesz miał lepszą emeryturę.

 

Adrian Zandberg Razem
Adrian Zandberg Razem
Adrian Zandberg:

My w Polsce nie rozmawiamy poważnie o wieku emerytalnym, mamy dwie dziury. Milion pracowników na śmieciówkach, którzy będą mieli biedę zamiast emerytury. I przedsiębiorców, którzy mają płaską składkę. Dopiero, gdy załatamy te dziury to możemy zająć się reformą emerytur.

 

Beata Szydło PiS
Beata Szydło PiS
Beata Szydło:

Prawo i Sprawiedliwość słucha obywateli. To obywatele mają prawo decydować o wieku emerytalnym.

Ludzie przyszli i chcieli referendum, a parlamentarzyści nic nie zrobili. My będziemy pytać ludzi. Wracamy do starego systemu i dobrowolności wyboru tak by każdy kto chce mógł pracować więcej.

60 i 65 lat tak było i tak będzie.

 

 

OTO WYGRANI WYNIK CZĘŚCI PIERWSZEJ:

1. Beata Szydło,

2. Paweł Kukiz

3. Barbara Nowacka,

4. Adrian Zandberg

A już za chwilę wyniki naszej sondy SMS!!!

opublikowano o 22:42

Alef-Stern-i-PolaSpytaliśmy o telefoniczny komentarz do tych wyników podróżującego właśnie do Warszawy  Alefa Sterna – pisarza, autora książki Pola Laska, wizjonera i proroka
Red: Alef –  Wedle naszego sondażu i ekspertów debatę wygrała Beata Szydło i Barbara Nowacka – jak to skomentujesz?

„To dwie wygrane,choć w tej stawce są trzy kobiety. Panowie wypadli zdecydowanie słabiej.

Może to dlatego, że na naszym nieboskłonie księżyc odgrywa teraz bardzo ważną rolę i astrologicznie jest to czas kobiet!

Beata Szydło, Ewa Kopacz oraz Barbara Nowacka to księżyc w trzech fazach. Beata Szydło to księżyc w pełni. Ewa Kopacz to ostatnia kwadra, a Barbara Nowacka to księżyc w Nowiu – jeszcze jej nie ma, ale tą debatą zapowiada swoje wielkie przyjście.

Objawieniem był Adrian Zandberg z Partii Razem, gdyż dzięki tej debacie udało mu się wreszcie przebić do mediów i pokazał się od strony młodego człowieka, którego naturalność i to że mu naprawdę na czymś zależy nie są wystudiowane.

Podobnie szczery był Paweł Kukiz, który – jeśli Polonia na świecie nie zawiedzie – może liczyć na mandat w Warszawie. Te wybory to jednak czas kobiet. Każda z nich w zależności od wyniku wyborczego może objąć tekę premiera. Nie zdziwię się, że jeśli PiS nie będzie miał bezwzględnej większości to Andrzej Duda wpierw powierzy misje tworzenia rządu Ewie Kopacz, a kiedy jej się to nie uda, to kolejną próbę podejmować będzie Barbara Nowacka. Ten czas kobiet może się przedłużyć, aż do wcześniejszych wyborów.

Jednak gdy Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie większość bezwzględną i samo będzie mogło tworzyć rząd, to misja jego utworzenia zostanie powierzona Beacie Szydło. To jest właśnie ta pełnia.

Red:  Alef a jaki będzie wynik wyborów?
Debata Liderów Sondaż SMS pressmix.eu
Debata Liderów Sondaż SMS pressmix.eu

Przecież doskonale znacie sondaże dla Grupy Medialnej Pressmix. Powiem numerologicznie PiS to będzie 4+4  czyli 8 PO 2+1 czyli 3. Zjednoczona Lewica 1+2 czyli 3. Mają szanse zamienić się z PO miejscami, ale i tak razem nie dadzą zdobyć tyle co PiS mimo że dwie 3 to prawie 8 ale jakieś niedoskonałe 6 jutro opublikujecie nasze sondaże i wszystko będzie jasno, a o wynikach przekonamy się 25 no 26 października.

Prezentujemy wyniki sondy SMS Grupy Medialnej Pressmix.eu po Debacie Liderów:

W sondzie wzięło udział 2144 z 2611 do których wysłaliśmy nasze pytanie:

KTO WYGRAŁ?.

A Ewa Kopacz  385 – 17,9%

B Beata Szydło  944  – 44,4 %

C Barbara Nowacka 258 –  12,1 %

D Janusz Piechociński 118  – 5,5 %

E Ryszard Petru  126   – 5,8%

F Paweł Kukiz 121   –  5,6%

G Janusz Korwin-Mikke 125  – 5,8 %

H Adrian Zandberg 28  – 1,1%

J Nie mam zdania 39   – 1,8%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

komentarze