Paweł Tamborski printscreen yt pressmix.eu

 

Paweł Tamborski prezes Giełdy Papierów Wartościowych wyprowadzony z siedziby Giełdy przez CBA. To kolejny cios w układ władzy Platformy Obywatelskiej! Afera na miarę ofery Orlenowskiej która zmiotła rząd Leszka Millera i odsunęła lewicę na ponad 10 lat od władzy. Czy to teraz czeka Ewę Kopacz i Platformę Obywatelską?

Redakcja pressmix.eu przed chwilą dowiedziała się , że chodzi o prywatyzację Grupy Azoty! Tamborski ma udostępnić funkcjonariuszom CBA dokumenty oraz nośniki danych.

 

O tym, że  śmierć dr Jana Kulczyka  mogła być spowodowana tajemniczymi operacjami Kulczyk Investmets czy też afera taśmową.
artykuł pressmix.eu Kulczyk i tasmy
artykuł pressmix.eu Kulczyk i tasmy
To, że może stać coś więcej pisaliśmy, że służby przed samymi wyborami, wybiorą kogo poprzeć i utopią układ Platformy Obywatelskiej!!!

 

artykuł pressmix.eu Kto zamordował Kulczyka?
artykuł pressmix.eu Kto zamordował Kulczyka?
Agenci CBA prowadza swoje czynności również w Ministerstwie Skarbu!

Zrzut ekranu 2015-10-14 o 15.32.19

Śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu SA i Grupy Azozty prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.
Wedle informacji rzecznika prokuratury: „Śledztwo dotyczy „niedopełnienia ciążących obowiązków i nadużycia udzielonych uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa w związku ze zbyciem przez SP w odpowiedzi na publiczne wezwanie KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments 37,9 proc. akcji Ciech SA za kwotę nie mniejszą niż 619 mln zł, czym wyrządzono państwu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach”.
Zrzut ekranu 2015-10-14 o 15.31.35
Jak się dowiedzieliśmy za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Czy Paweł Tamborski będzie współpracował z prokuratura i CBA? Czy w przypadku gdy zarzuty się potwierdzą będzie krył swoich mocodawców?
Paweł Tamborski printscreen yt pressmix.eu
Paweł Tamborski printscreen yt pressmix.eu
Kim jest Paweł Tamborski wyprowadzony przez CBA z GPW?
Paweł Tamborski to polski ekonomista, od 2012 do 2014 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, od 2014 prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 1991 uzyskał licencję maklera papierów wartościowych. Pracował w Banku Staropolskim, biurze maklerskim Wielkopolskiego Banku Kredytowego, a od 1994 w grupie CAIB (następnie UniCredit), gdzie był m.in. szefem bankowości inwestycyjnej i członkiem zarządu UniCredit CAIB Poland, a od 2008 odpowiadał za londyński zespół rynków kapitałowych Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2010–2012 kierował bankowością inwestycyjną w banku inwestycyjnym Wood & Company.
Od 23 stycznia 2012 do 6 czerwca 2014 był wiceministrem skarbu państwa w randze podsekretarza stanu w rządzie Donalda Tuska. 25 lipca 2014 zastąpił Adama Maciejewskiego na stanowisku prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Cztery dni później został także przewodniczącym rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Dziś został wyprowadzony przez funkcjonariuszy CBA z budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Komentarze

komentarze