#go west

Dziś zakończył sie Sejm. I chwała Bogu. Dziś też kochani zostaliście okradzeni z setek miliardów złotych. Bo najważniejsze wałki poszły bokiem. Ale co tam.  Ważniejsze są pierdoły, Go west. Bo pani premier straciłaby poparcie gdybyście za wiele o tym co się stało wiedzieli. Według NBP koszty pierwszego pakietu energetyczno-klimatycznego to 200 mld € czyli jakieś 850 mld złotych. Międzynarodowa Agencja Energii szacuje niemal identycznie -195 mld € czyli około 810 mld zł !!!  Po 2030 dodatkowo koszty wytwarzania energii będą wyższe o 30 mld zł. rocznie. Czyli kolejne 600 mld zł do 2050 roku. I to jest tylko pierwszy pakiet energetyczno-klimatyczny.

To co podpisała Premier Kłamacz to nawet 3 razy większe wydatki. Nasz rząd nawet tego nie policzył. Nigdzie się tymi danymi nie chwali. Po prostu gnojki nie wiedzą co robią. Kopacz wywalczyła. 0,0002% rekompensaty.
Cały ten pakiet to sposób, aby zapewnić zbyt na niemieckie i francuskie technologie i zatrzymanie rozwoju gospodarczego w nowych krajów członkowskich UE. My wydamy SETKI MILIARDÓW na francuskie elektrownie atomowe, niemieckie turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne! I koniecznie niemieckie-jak chińskie były tańsze to Niemcy wymusili wprowadzenie unijnych ceł na panele. Tak dbają o klimat. A najlepsze jest to, że w Niemczech Hans może sobie produkować 20% więcej CO2 niż Jan w Polsce. Tak nas chcą zatrzymać w rozwoju. Niech zejdą z emisją na osobę do poziomu Polski jak im tak na klimacie zależy.
A najgorsze, że przez ten cały cyrk emisja CO2 praktycznie nie spadnie. Bo wystarczy przenieść produkcję do kraju gdzie nie ma limitów na emisję CO2 a gotowy produkt przywieść do UE. Ludzie tracą pracę, naród biednieje a do tego za WSZYSTKO musi płacić więcej.
Czyli dzięki pakietowi mamy:
-setki miliardów wydatków tylko pierwszy kosztować będzie 850 mld zł
-wyższe koszty energii-a co za tym idzie wzrost cen wszystkich produktów
– deindustrializację, przeniesienie produkcji za granicę,
-wzrost bezrobocia-nie ma produkcji nie ma pracy
– wszystko wyprodukowane w UE drożeje-staje się mniej konkurencyjne-maleje nasz eksport bo mamy ceny wyższe od konkurentów którzy się CO2 nie przejmują,
-zyskuje stara 15 posiadająca nowoczesne technologie które i tak świat musi od nich kupić a dodatkowo wciska nam swoje OZE i atomówki za setki miliardów.
Ten cały cyrk będzie nas kosztował więcej niż ochrona zdrowia, armia i budowa autostrad razem wzięte. Bez żadnej debaty, bezmyślenie pojechała i podpisała. Bo Merkel papier podsunęła. Tego się inaczej jak zdradą nazwać nie da!
Premier Kłamacz pozwoliła Niemcom wykupić Polskie kopalnie. Rozwaliła program polskiego atomu. Ale to są jej ostatnie dni! A nowa Premier Szydło szybko uruchomi program budowy Polskiej elektrowni atomowej i nie tylko!!! To ostatnie podrygi nałogowej Kłamaczki
Alef Stern

Komentarze

komentarze