Piotr VaGla Waglowski, prawnik, znany autor i publicysta proponuje obu kandydatom prosty test, który odsłoni ich prawdziwą naturę. Urzędujący prezydent ma zdaniem prawnika ujawnić wykazy wszystkich umów w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Kancelarii Prezydenta. To samo ma dotyczyć Platformy Obywatelskiej, której Prezydent Komorowski jest kandydatem.

Piotr Waglowski apeluje również o ujawnienie treści wszystkich opinii nieobjętych klauzulą tajności, które zostały zamówione w trakcie obecnej kadencji prezydenckiej. “Również tych opinii, o które w mijającej kadencji obywatele dobijali się przed sądami administracyjnymi” – pisze na swoim portalu http://prawo.vagla.pl/ Piotr Waglowski.

Andrzej Duda powinien zdaniem Piotra Waglowskiego skłonić Prawo i Sprawiedliwość, której to partii jest kandydatem, do opublikowania w BIP wykazu umów partii, wraz z wszelkimi zamówionymi opiniami.

Wykaz umów powinien jasno i bez zamazywania określać: numer umowy (by dało się wyłowić jakiś brak), kto (z imienia i nazwiska), kiedy, za ile, o co, zawarł umowy związane z pieniędzmi publicznymi (w przypadku partii – umowy związane z wydawaniem pieniędzy pochodzących z budżetu państwa). Wykaz powinien dotyczyć całej kadencji, od jej rozpoczęcia do dziś. I powinien być uzupełniany na bieżąco.

– pisze na swoim portalu Piotr Waglowski.

Pomysł jest bardzo prosty i rzeczywiście jest jednym ze sposobów na prezentację dobrych intencji obu kandydatów oraz wgląd w ich działania. Informacje powinny być podane w ciągu kilku dni oraz na bieżąco aktualizowane.

Czy komitety wyborcze, czy kierownictwa partii odważą się na ten ruch? Już niedługo się przekonamy!

There is no try

cdn.

Janko Walski

 

Komentarze

komentarze