10 lat Polski w UEJak za czasów PRL i ZSRR obchodzono w Warszawie dzień 1 maja jako święto dygnitarzy sprawujących władzę polityczną, gospodarczą, a przede wszystkim telewizyjną. Różnica była tylko taka, że w okresie stalinizmu, gomułczyzmu, czy też w stanie wojennym dygnitarze PZPR organizowali pochody i pikniki pierwszomajowe pod hasłami wdzięczności dla Związku Radzieckiego, a 1 maja 2014 roku prominenci eurokomunizmu wygłaszali pochwały dla skorumpowanej biurokracji UE!

Warto obejrzeć archiwalne wydania „Dziennika telewizyjnego” z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku i porównać ze specjalnym wydaniem „Wiadomości” w dniu 1.05.2014r, to zasadnicza różnica między propagandą komunistyczną, a eurokomunistyczną polega głównie na zmianie mocodawców dziennikarzy telewizyjnych! Kiedyś redaktorzy oficjalnych mediów chwalili pod niebiosa ZSRR oraz do znudzenia wyliczali ile rzekomi „przyjaciele” z Kremla pomagają PRL i jak bardzo kraj się zmienia dzięki dobrodziejstwom płynącym z Moskwy!

1 maja 2014 roku natomiast redaktorzy TVP1, TVP2, TVP-info, TVN, „Polsat” itp. od rana do wieczora zanudzali o rzekomych dobrodziejstwach Unii Europejskiej dla Polski i płynącym nieustannie jakimś gigantycznym strumieniu pieniędzy z Brukseli do Warszawy. Aby tę euro-propagandę uwiarygodnić wydano gigantyczne pieniądze na spot reklamowy, który miał pokazać, że 10lat temu to byliśmy rzekomo w epoce kamienia łupanego, a teraz ponoć mamy dobrobyt, bo wybudowano cztery nowe stadiony, a obywatele z tego szczęścia śpiewają po angielsku!

Niestety prawda o 11 latach Polski w UE jest zgoła inna!

-Przed przystąpieniem do Eurosojuza bezrobocie w Polsce wynosiło ok.7%, a w 2014 roku przekroczyło 14%!

-Po przystąpieniu do UE wyemigrowało z kraju ponad 5.000.000 dobrze wykształconych i pełnych inicjatywy Polaków!

-Unia Europejska doprowadziła do ruiny polski przemysł włókienniczy i zamknięcia wielu hut oraz kopalni węgla kamiennego.

-UE przyczyniła się do zamykania polskich stoczni!

-Nasza flota handlowa została dzięki UE kompletnie zdemolowana do tego stopnia, że obecnie niegdyś polskie statki pływają pod obcymi banderami.

-W ciągu 11 lat członkostwa w UE ilość bezdomnych Polaków wzrosła z 50.000 do ponad 250.000!

-Stan infrastruktury PKP uległ dewastacji. Z Bielska-Białej do Krakowa jedzie się pociągiem dłużej niż w XIX w za czasów kolei cesarza Franciszka Józefa!

-Rośnie zadłużenie Polaków.

-Polska nie ma już własnego przemysłu motoryzacyjnego, a istniejące zakłady to są tylko montownie samochodów bez zaplecza badawczego i technologicznego.

-Służba zdrowia w Polsce jest gorsza niż 11 lat temu. Na wizytę u specjalisty trzeba czekać dziesięć razy dłużej niż przed przystąpieniem do UE!

-Staliśmy się zapleczem taniej siły roboczej dla bogatszych krajów UE.

-Zadłużenie Polski jest obecnie ponad 10 razy większe niż w dniu wstąpienia do UE!

Kto najgłośniej świętował w dniu 1 maja 2014r wprowadzanie Polski do UE? Dygnitarze byłego PZPR Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski oraz… agent „Bolek” oraz Bronek wraz z małżonką!

Precz z eurokomuną!
Rajmund Pollak

Komentarze

komentarze