Policja blokuje wejście na teren wokół SejmuPolicja z Bielska-Białej zorganizowała w 2014 roku nowatorską akcję: „Zero tolerancji dla pieszych”, która polegała na karaniu mandatami pieszych przechodzących przez puste ulice, w miejscach nie oznaczonych zebrami! Gdy zapytałem jednego z funkcjonariuszy drogówki kto wpadł na tak „genialny” pomysł, to dowiedziałem się, że całą akcję zainicjował sam Komendant Miejski Policji w stolicy Podbeskidzia! A więc, gdy dowiedziałem się, że tego samego Komendanta Policji oraz jego dwóch zastępców przyłapano na Komendzie Miejskiej w stanie po spożyciu alkoholu, to pomyślałem, że to jest chyba niemożliwe, aby funkcjonariusz, który nadzorował akcję „zero tolerancji dla pieszych” był aż tak bardzo tolerancyjny dla siebie i swoich dwóch zastępców!

Postanowiłem sprawdzić tę informację na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.
Oto co widniało tam jeszcze rano 2 marca 2015roku:

insp. mgr Bogdan Zaręba

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej
insp. mgr Bogdan Zaręba

nadkom. mgr Jarosław KWAŚNY

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji
nadkom. mgr Jarosław KWAŚNY

podinsp. mgr Jarosław MAŃDOK

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji
podinsp. mgr Jarosław MAŃDOK

Zatem Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej nie raczyła do poranka 2 marca 2015 roku poinformować na swojej oficjalnej stronie internetowej o tym, że Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji dokonał kontroli trzeźwości pana Komendanta i jego dwóch zastępców!

Zawsze sprawdzam uzyskane drogą nieoficjalną informacje u źródła, dlatego wystąpiłem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z pytaniami. Zwróciłem się zatem o informację w temacie sensacji dot. spożywania alkoholu na Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Poprosiłem o ujawnienie czy prawdą jest, to co mówi się na „mieście”. Jednocześnie poprosiłem o szybką odpowiedź z uwagi na wagę społeczną tematu. Jak się okazało odpowiedź z Zespołu Prasowego Policji w Katowicach była błyskawiczna.

Rajmund Pollak: Dokonanie kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji z Katowic?
Nadkom. Tomasz Gogolin, Zespół Prasowy KWP w Katowicach: Zespół Wydziału Kontroli KWP w Katowicach przeprowadził czynności polegające na kontroli stanu trzeźwości kierownictwa KMP w Bielsku-Białej.

Czy stwierdzono u Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej „stan po spożyciu alkoholu”? Czy stwierdzono „stan po spożyciu alkoholu” u innych wysokich rangą funkcjonariuszy KM Policji w Bielsku-Białej?
– Stwierdzono obecność alkoholu w organizmie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz jego dwóch zastępców.

Czy znane są nazwiska funkcjonariuszy , którzy byli w „stanie po spożyciu alkoholu”?
– Nazwiska są znane – pełnili oni funkcje publiczną.

Jakie konsekwencje służbowe poniosą funkcjonariusze Policji w „stanie po spożyciu alkoholu”?
– Konsekwencje poznamy po zakończeniu postępowania w tym zakresie. W dniu 27 lutego 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk odwołał ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz rozpoczął procedurę odwołania jego zastępców. Wobec wszystkich trzech funkcjonariuszy prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Tak się zastanawiam czy przykład nie idzie z samej góry, bo gdy przebywał w Polsce Prezydent USA Barak Obama, to w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie wykryto, że dwóch naczelników wydziałów i jeden zastępca naczelnika pili alkohol w czasie służby, co zostało opisane w artykule pt. „Czy istnieją związki między alkoholem w Stołecznej Komendzie Policji a ‚białą wdową’?” w 2014roku.

Zatem Pan Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej został odwołany już 27 lutego 2015 roku, ale ta informacja najwyraźniej nie dotarła jeszcze o poranku 2 marca do administratora strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ogłaszam niniejszym nową akcję: ZERO TOLERANCJI DLA KOMENDANTÓW POLICJI PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ W STANIE PO SPOŻYCIU ALKOHOLU.

Rajmund Pollak

Komentarze

komentarze