WYKLUCZONYWśród właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów,  krąży pozytywna wiadomość: ” Ceny przeglądów zdrożeją o 50 %”. W okresie recesji i deflacji, jest to bardzo pozytywna wiadomość dla tego biznesu. Cóż, cała ta wiadomość brzmi zbyt optymistycznie i jak można było się spodziewać, „PAŃSTWO” nie daje nic za darmo i zawsze czeka na „DOLĘ”.

Okazuje się, że władze dużych miast, otrzymają prawo do określenia, jakie pojazdy, będą mogły wjeżdżać do centrum miasta. Jak donoszą media ogólnopolskie, posłowie PO, pracują nad przepisami, a radni będą mogli wyznaczać „strefy ograniczonej emisji spalin samochodowych”. Stosując takie przepisy, ograniczą poruszanie się pojazdami starszymi w danym rejonie.

KORKI w MIEŚCIE

Za cały proceder oznakowania, kto jest godny wjazdu, a kto nie, odpowiedzialne będą „Stacje Kontroli Pojazdów”, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, zakupem sprzętu do diagnostyki spali. Pojazdy mają być znakowane  plakietkami informującymi o jakości emitowanych spalin. Będzie to przepustka ( lub nie ) do strefy wyznaczonej przez władze miasta.

Tak powiększy się grono WYKLUCZONYCH, bez możliwości bogacenia się, bo kwota wolna od podatku (3091 zł) jest niższa niż w Tanzanii.

Niestety, takie władze wybraliśmy.


SPONSOR dnia:

 

 

Komentarze

komentarze