plakatA1Jazz   i  muzyka  nie  zna  granic. Polska ,Polonia, EU , USA, Rosja  są  zaproszone  do gościnnej  Bielsko-Białej. Przyjeżdzajcie  i radujcie  się. Znany w Europie  Festiwal LOTOS JAZZ 17. Zadymka Jazzowa odbędzie się w terminie od 23 lutego do 1 marca 2015 roku.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Sztuka Teatr, Drugi Program Polskiego Radia, Gminę Bielsko-Biała, Państwowe Szkoły Muzyczne w Bielsku-Białej i Schronisko na Szyndzielni.

Gospodarzem Gali Polskiego Jazzu, która odbędzie się 24 lutego w Teatrze Polskim będzie nasz laureat nagrody Grammy – Włodek Pawlik, który do udziału w specjalnie przygotowanym dla zadymkowej publiczności programu zaprosił członków swojego trio: Pawła Pańtę (kontrabas, gitara basowa) i Cezarego Konrada (perkusja), wokalistów: Lorę Szafran i Marka Bałatę oraz amerykańskiego trębacza Gary’ego Guthmana.

Organizatorzy informują:28 lutego gospodarzem wieczoru będzie określany mianem najgenialniejszego żyjącego twórcy jazzu Wayne Shorter. Ten wirtuoz saksofonu i lider kwartetu uważanego za najważniejszy zespół współczesnego jazzu jest również znakomitym kompozytorem. Pisał muzykę dla Milesa Davisa i Weather Report.

W Bielsku-Białej 25 i 26 lutego publiczność czeka prawdziwa inwazja gwiazd, z dwoma wybitnymi trębaczami na czele. Na jedynych koncertach w Polsce wystąpią: laureat dziesięciu nagród Grammy – Arturo Sandoval ze swoim sekstetem, oraz Nicholas Payton z formacją Miles Electric Band. W skład tej gwiazdorskiej grupy wchodzą: pianiści – John Beasley i Robert Irving III, Badal Roy grajacy na tabli, gitarzysta Blackbyrd McKnight, perkusjonista Munyungo Jackson, perkusista Vince Wilburn Jr. (bratanek Milesa Davisa), basista Darryl, perkusjonista Mino Cinelu, saksofonista Antoine Rone i turntablista DJ Logic. Powracają oni do „elektrycznego” okresu twórczości Milesa Davisa, czerpiąc z niego inspiracje do nowoczesnych jazzowych innowacji.

Szczegółowy program koncertów i imprez towarzyszących, informacje dotyczące rezerwacji i cen biletów znajdziecie Państwo na stronie www.zadymka.pl.

Zródło, autor,   link ,   więcej  na ten temat Tutaj.

Komentarze

komentarze