Masówka na JSWDo redakcji portalu Pressmix wpłynął dramatyczny list jednego z Górników pracujących na kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Z treści tego meila wynika, że jest rozdźwiek pomiędzy strajkującymi Górnikami, a związkowcami negocjującymi w ich imieniu porozumienie. – Nie piszę tego posta w przypływie emocji, tylko po uspokojeniu się i przedyskutowaniu tej SPRAWY z częścią załogi – podkreśla górnik, który jest przerażony postawą etatowych związkowców z JSW. Opisuje w nim przestraszonego związkowca. Ten człowiek swoim zachowaniem obraził strajkujących Górników, co na kopalni zostało uznane za czyn haniebny, który godzi w poszanowanie godności zdeterminowanych pracowników. Ludzie zebrani na masówce domagają się działań i wyjazdu na Warszawę, bo chcą dołączyć do Rolników!

WITAM SERDECZNIE!!!
Nie piszę tego posta w przypływie emocji, tylko po uspokojeniu się i przedyskutowaniu tej SPRAWY z częścią załogi. To,co stało się dziś na masówce o godzinie 12 na naszej kopalni, zainteresowani i pracownicy kopalń JSW z pewnością się domyślą, można nazwać HAŃBĄ i BRAKIEM POSZANOWANIA GODNOŚCI strajkujących pracowników.

Przestraszony, bo inaczej tego nie można nazwać, Przedstawiciel ZZ (związków zawodowych – przyp. red.) oświadczył, że po spotkaniu w Sztabie nic nie wie. Poinformował, że jeden z przedstawicieli pojechał do Katowic na kontynuację rozmów i jak wróci, przedstawi dalsze informacje.

ZAWRZAŁO!!!
Poinformował nas również, że po wizycie Urzędu Górniczego trzeba obłożyć dwie ściany, bo wystąpiło zagrożenie (znacie to z autopsji). Zaczęliśmy skandować: „NA WARSZAWĘ, NA WARSZAWĘ …
Pan Związkowiec powiedział: „A PO CO?”
Później przekrzykiwanie itd. itp.

JAK PO CO???
Chyba każdy ogląda dziś TV i widzi, że od rana na każdym kanale są Rolnicy, którzy nie wystraszyli sie zapowiedzi, że nie zostaną wpuszczeni do WARSZAWKI. I CO??? I teraz CIĄGNIKI wjeżdżają (pod eskortą POLICJI) do miasta. Oni pokazują, że się nie boją i walczą o SWOJE!!!

A MY CO??
Siedzimy ZAMKNIĘCI na KOPALNIACH i jedyna wzmianka w TV o GÓRNIKACH to info na pasku, ile już JSW ma strat oraz wywiady Prezesika Z. że się nie odwoła.

Chyba ktoś powinien się obudzić!!! MYYYY!!!!! Właśnie MY GÓRNICY!!!
Jeśli u Was na Kopalni ZZ nie słuchają Waszego głosu to ZRÓBMY zrzutkę na autokary i JEDŹMY POKAZAĆ SIŁĘ ŚLĄSKA!!! Od początku wierzę w dobre intencje Waszego portalu i proszę o opublikowanie treści tego meila oraz o wypowiedzenie się załóg WSZYSTKICH KOPALŃ JSW.

W KUPIE SIŁA!!!
SZCZĘŚĆ BOŻE!

Górnik z JSW.

Komentarze

komentarze