Msza w intencji górników i ich rodzin w Gdańsku„Trzeba dzisiaj bardzo dużo mówić o godności człowieka, aby zrozumieć, że człowiek przerasta wszystko, co może istnieć na świecie prócz Boga. Przerasta mądrość całego świata”. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko powtarzał, że życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno. Ale by „zachować godność, by móc powiększać dobro i zwyciężać zło, trzeba pozostać wewnętrznie wolnym, nawet w warunkach zewnętrznego zniewolenia, pozostać sobą w każdej sytuacji życiowej”- dlatego solidaryzujemy się ze strajkującymi górnikami i ich rodzinami. W najbliższą niedzielę 19 stycznia 2015 r. o godz. 11.00 w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku zostanie odprawiona Msza Św. w intencji strajkujących górników. Mszę św. poprzedzi różaniec w intencji Ojczyzny, strajkujących i ich rodzin.

Święty Maksymilian Maria Kolbe różaniec odmawiał w samym środku „piekła XX wieku”: w bunkrze śmierci obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. „Z celi, w której znajdowali się biedacy słyszano codziennie głośne odprawianie modlitw, Różańca świętego i śpiewy, do których się też więźniowie z sąsiednich cel przyłączali. Przepowiadał o. Maksymilian Kolbe, a następnie chórem odpowiadali więźniowie”.
W takim piekle III RP, którą Polakom zgotowali urzędnicy w Warszawie, w kopalni, na dole przebywa ponad 2 tysiące górników. Na powierzchni cierpią ich rodziny.

Paweł Kukiz był w Bytomiu, zjeżdżał do kopalni. Skomentował: „To coś niematerialnego. Inicjatywa górników przekroczyła wszelkie pojęcia jak: ekonomia, gospodarka, czy pieniądze. Wszystko jest powiązane z duchem wolności. To bunt niewolników”.

Marcin Jacewicz apeluje: „Pokażmy, że w kulturze chrześcijańskiej nie ma miejsca dla rządu, który kłania się mamonie, zamiast szanować człowieka! Jest to najlepsza okazja, aby się znowu policzyć, dać jasny przezkaz, że rządu tego nie chcemy. Jesteśmy solidarni! To nie jest tylko sprawa górników. To jest sprawa narodowa!”

Człowiek legenda kreśli scenariusz. – Ważne jest poparcie protestu w sposób widoczny. Jeśli 70 proc. popiera górników to tych ludzi musi być widać. Dopóki popierają, a tego nie demonstrują poprzez wiece czy marsze – to możne temu łeb ukręcić, przegadać czy przykryć”. Trzeba manifestować poparcie dla Śląska – dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Andrzej Gwiazda, założyciel WZZ Wybrzeża.

Wszystkich, którzy nie mogą dojechać 19 stycznia do Gdańska prosimy o przyłączenia się do modlitwy różańcowej. Przez godzinę módlmy się na różańcu w obronie górników, ich rodzin i Ojczyzny. Módlmy się także za urzędników, żeby się opamiętali.

red.

Komentarze

komentarze