Waldemar Deska z żonąDziennikarze Grupy Medialnej Pressmix jako pierwsi ustalili, że Libertarianie w zbliżających się wyborach prezydenckich postawili na człowieka, który od lat jest symbolem walki o wolność. Waldemar Deska nie jest politykiem, ale społecznikiem i inżynierem architektem, któremu na sercu leży dobro Ojczyzny. Pojmuje swoją misję jako otwieranie ludzkich umysłów. Od lat domaga się stosowania Konstytucji RP w polskiej doktrynie prawnej. Piastując najwyższy urząd w państwie zamierza być nie tylko strażnikiem najwyższego rangą aktu prawnego, ale inicjatorem zmian systemowych, które wymuszą zmiany w III RP. – Wolność jest najważniejsza. Tylko ludzie wolni tworzą dobro wspólne – mówi Waldemar Deska kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, któremu są również bardzo bliskie słowa: Bóg-Honor-Ojczyzna. – Przez lata dał się poznać jako człowiek niezłomny i godny zaufania – podkreślają w rozmowie z dziennikarzami portalu Pressmix jego najbliżsi przyjaciele.

Partia Libertariańska we wtorek (13.01.2015r.) ogłosiła swojego kandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich – to Waldemar Deska, inżynier, muzyk, animator kultury i współzałożyciel Remontu oraz zespołu „Daab”. Deska znany jest również z tego, że od 2006 r. toczy batalię z polskim aparatem administracyjnym, która zaczęła się, gdy wybudował na swej działce pod Kazimierzem Dolnym domek dla swojej rodziny. Budowla Waldemara deski została uznana za samowolę budowlaną i wydano nakaz jej rozbiórki.

Staje do Walki wyborczej nie dla stołka. – Od wielu lat walczę o dom, w którym mieszkam. Moja walka o wolność przeciwko bezduszności państwa jest jedną z wielu, jakie każdego dnia toczą obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Dziś ogłaszam: będę walczyć o Wasze konstytucyjne prawa i wolności – podkreślił kandydat Partii Libertariańskiej.

Jak twierdzi, kandyduje, bo chce prawdziwych zmian i nie chce być prezydentem „żyrandolowym”, a niezależnym i aktywnym. Uważa też, że III RP nie jest pozbawiona wad. – W majestacie prawa dzieją się krzywdy, niesprawiedliwości i wyzysk, w tym systemowy. Rezygnację, brak zaufania i solidarności zastąpimy entuzjazmem, szczerością i współpracą – dodał w rozmowie z dziennikarzmi portalu Pressmix.

Wygramy, gdy będziemy razem ponad podziałami partyjnymi. – To bez znaczenia, czy jesteś przedsiębiorcą, rolnikiem, studentem czy pokrzywdzonym przez obecny system, jeśli cenisz sobie wolność i współpracę opartą na dobrowolności, Waldemar Deska jest Twoim reprezentantem. To człowiek, który pragnie, by każdy mógł bez przeszkód żyć, kochać, pracować, mieszkać, bawić się oraz podążać za swoimi marzeniami – tak podsumował kandydata szef sztabu wyborczego Przemysław Zawadzki.

W stanie wojennym Waldemar Deska był współzałożycielem i liderem alternatywnej grupy „Daab”, z którą koncertował w wielu stolicach europejskich. Studiował na wydziale Inżynierii Lądowej i Architektury Politechniki Warszawskiej. Walczył o wolną i niezależną sztukę, z której zasłynęły jego Free Jam sessions w Remoncie w latach siedemdziesiątych.

Zapraszamy dzisiaj w godzinach wieczornych na specjalny wywiad z Waldemarem Deską Kandydatem na Prezydenta RP, który przeprowadziła Małgorzata Kupiszewska.

red.

Komentarze

komentarze