Marsz Miliona Masek przed Pałacem Prezydenckim„Marsz Miliona Masek” niektórzy określą jako SUKCES, inni jako porażkę, ale coś jednak się wydarzyło… W kalendarzu manifestacji w Polsce narodził się nowy protest o charakterze cyklicznym. W naszym Kraju to młoda, wręcz raczkująca inicjatywa, trochę nieporadna, bardzo niedoświadczona w takim działaniu. Ale czy rodzic wytyka swojemu dziecku nieporadne próby chodzenia w chwili kiedy stawia pierwsze kroki? Nie, bo cieszy się z tego postępu. Kierunek, zasadność, cel nie mają znaczenia, gdyż jest to pierwszy wspaniały krok ich pociechy. Walczymy o wolność słowa, więc z pokorą przyjmujemy krytykę jednostek i z wielką radością przyjmujemy setki pochwał – piszą Anonymous po „Marszu Miliona Masek”.

Wiele osób pytało „przeciwko czemu to manifest”, gdyż Polacy zawsze muszą być przeciwko czemuś. Zapomnieli już, że jest wiele wydarzeń które nie mają na celu protestu przeciwko czemuś, a są zwyczajnie manifestem jedności. Jedności narodu ponad podziałami takimi jak lewica/prawica. Jedności globalnej, gdyż nie jesteśmy już krajem, w którym ignoruje się oddolne inicjatywy światowe. W dniu rocznicy spisku prochowego garstka Polaków na jeden dzień stała się obywatelami świata. Świata niepodzielonego, świata w masce Guya Fawksa, która przykrywa to co nas dzieli i pokazuje to co nas łączy. A łączy nas przeświadczenie, że gdy będziemy próbować pomóc tylko sobie nie zdziałamy za wiele.

Na całej planecie ludzie cierpią z powodu wyzysku, który sprowadza nas do miana współczesnych niewolników. Następuje coraz większy rozwój technologiczny, który powinien ułatwić nam życie, a jednak musimy poświęcać coraz więcej czasu na to, by zdobyć środki na utrzymanie siebie i bliskich. W efekcie nie mamy już czasu dla rodziny i często ją tracimy. Każdego roku z Polski wyjeżdża coraz więcej ludzi. Duże przedsiębiorstwa Państwowe przestają istnieć więc teoretycznie jeśli wierzyć ekonomicznym zasadom popytu i podarzy prąd powinien być tańszy. Dlaczego płacimy więcej za życie? Dlaczego musimy płacić więcej niż mamy szansę zarobić? Czy to dalej nasza ziemia? Ziemia, która piła krew naszych przodków, którzy oddali życie za to by była nasza. Coś jest bardzo nie tak… ale nie mamy czasu się nad tym zastanowić.

Może to jest celowa zagrywka tego systemu, który przypomina globalną korporacyjną franszyzę. Jest strukturą, która ma na celu zmusić nas do pracy za mniej, ale utrzymuje nas przy tej strukturze, gdyż niestety, alternatywy nie mamy. Możemy wyjechać, ale wtedy nie będziemy mieli do czego wrócić. Wybieramy ochłapy ze śmietnika wystawionego za luksusową restauracją, w której jadają nasi oprawcy. To im polerujemy buty, a oni na nas plują. Czy dalej jesteśmy tym dumnym husarskim narodem? Czy mamy z czego być dumni? W czasie drugiej wojny światowej straciło życie około 10 milionów Polaków. W dzisiejszych czasach w wyniku migracji i niskiego przyrostu naturalnego Polaków będzie mniej o 22 miliony !!! Cyganie są narodem bez Państwa, a Polska staje się krajem bez narodu.

„Jaką alternatywę proponujecie?” pytali reporterzy. Może na początek zwrócenie uwagi na rzeczy ważne dla wszystkich. Rząd nie stoi po stronie narodu, rząd stoi po stronie korporacji które nas łupią z każdego grosza. Wśród anonymous nie ma liderów więc każdy odpowiada sam za siebie… ale razem jako Polacy, wszyscy odpowiadamy za sytuację, w której się znaleźliśmy. Rozumiem waszą stagnację, rozumiem że nie chcecie krzyczeć bo wiecie, że wasz głos nie zostanie usłyszany przez ludzi których wybraliśmy i którzy tworzą rząd RP, a nawet jeśli zostanie usłyszany to i tak zostanie zignorowany. Rząd nie służy nam tylko światowym kartelom socjopatów, którzy nie mają empatii do nikogo gdyż dla nich liczy się tylko grubość ich portfela.

Siostry, Bracia… jeśli nie pomożemy sobie sami i sobie nawzajem to nie pomoże nam nikt… Jeśli nie nauczymy się kooperować to czeka nas śmierć głodowa, jak pszczół które oszołomione pestycydami gubią drogę do ula. My też się pogubiliśmy, więc zacznijmy szukać naszego roju, zacznijmy budować ul, który przetrwa zimę. Bo choć każdy z nas ma swoje żądło to jednak jako jednostka nie znaczymy nic…
W tym kontekście światopogląd polityczny naprawdę nie ma znaczenia. Piąty listopada minął, ale nadchodzi jedenasty. W numerologii 11 oznacza przebudzenie. Skoro piątego zaczęliśmy przecierać zaspane oczy to może do jedenastego uda nam się przebudzić… Nie możemy czekać do kolejnego Marszu Miliona Masek z działaniem.

Od dziś każdego dnia walczymy o nasze wspólne dobro.
Jesteśmy legionem nie odpuszczamy,
Nie zapominamy,
Oczekujcie Nas.

Anonymous

Anonymous z Wadowickiego Rynku

Anonymous w Wadowicach na Rynku

Marsz Miliona Masek Poznań

„Marsz Miliona Masek” w Poznaniu

Marsz Miliona Masek Bydgoszcz

„Marsz Miliona Masek” w Bydgoszczy

Marsz Miliona Masek w Warszawie

„Marsz Miliona Masek” w Warszawie

Marsz Miliona Masek Kraków

„Marsz Miliona Masek” w Krakowie

Marsz Miliona Masek globalnie

„Marsz Miliona Masek” widziany z perspektwy globalnej (więcej zdjęć)

Marsz Miliona Masek w Pradze

„Marsz Miliona Masek” w Pradze

Marsz Miliona Masek Washington

„Marsz Miliona Masek” – USA – Washington

Marsz Miliona Masek Amsterdam

„Marsz Miliona Masek” w Amsterdamie

Marsz Miliona Masek Kanada

„Marsz Miliona Masek” w Kanadzie

Marsz Miliona Masek w Turcji - Istanbuł

„Marsz Milion Masek”- Turcja – Istambuł

Komentarze

komentarze