Komorowski uderzony jajkiemW niedzielę (14.07.2013r.), gdy Bronisław Komorowski wyszedł z katedry pw. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku po mszy poświęconej ofiarom rzezi wołyńskiej na Ukrainie, podszedł do niego młody mężczyzna i rozsmarował mu jajko na marynarce. BOR zareagował dopiero po incydencie, a więc standard? Specjaliści i byli funkcjonariusze BOR uważają, że to efekt bałaganu panującego w tej formacji i odpowiedniego przygotowania do służby osób ochraniających najważniejsze osoby w Polsce.

Jedna z osób czekających przed katedrą uderzyła jajkiem w Bronisława Komorowskiego, który akurat wyszedł z katedry. W tłumie przecisnął się w jego stronę mężczyzna z jajkiem w dłoni, gdy ten witał się przed katedrą z ludźmi. Podszedł do niego młody mężczyzna i rozsmarował mu jajko na marynarce. Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu już po zdarzeniu odciągnął Komorowskiego na bok, a ukraińscy milicjanci powalili napastnika na ziemię i odprowadzili.

Napastnik miał ze sobą plecak z żółtym napisem „Swoboda”. Nacjonalistyczna ukraińska partia o tej nazwie nie przyznaje się jednak do ataku na Bronisława Komorowksiego. Swiatosław Borucki z łuckiej „Swobody” poinformował media, że jego ugrupowanie nie przeprowadzało żadnej akcji politycznej w związku z przyjazdem polskiego prezydenta. – Jeżeli coś robimy, bierzemy za to odpowiedzialność – powiedział Światosław Borucki.

Można zreasumować, że jaki Prezydent taki zamach?

Komentarze

komentarze