PENDOLINO pytaniaNieudolny rząd koalicji PO-PSL wpuścił całe Polskie Koleje Państwowe w kolejny kanał ekonomiczny. Szumnie reklamowane włoskie „Pendolino” odbije się czkawką również na innych polskich przedsiębiorstwach. Upadną nasze zakłady produkujące wagony kolejowe i elektrowozy! Podrożeją bilety kolejowe i ceny za przewozy! Tysiące dotychczasowych maszynistów oraz pracowników zakładów remontujących tabor kolejowy czeka taki sam los jak 1450 pracowników Fiat Auto Poland zwolnionych w tym roku na bruk w Tychach! Pendolino, czyli po polsku „wahadełko” rozjedzie całą PKP i przekształci je w włoski grajdołek interesów właścicieli z Italii i innych krajów. Pan premier Donald Tusk powinien wiedzieć, że karierę tego włoskiego pociągu zapewnił m.in. dział reklamy i marketingu koncernu Fiat Ferroviaria.

Warto przypomnieć, że Najwyższa Izba Kontroli wniosła pod koniec XX wieku o przerwanie negocjacji z Fiat Ferroviaria i unieważnienie przetargu i w konsekwencji Zarząd PKP unieważnił przetarg w grudniu 1999roku. Fakt, że obecny producent „Pendolino” nosi nazwę „Alstom” wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z produkcją spoza Włoch, bo Alstom po prostu przejął Ferroviaria, zatem infrastruktura i lokalizacja, producenta „wahadełka” pozostała ta sama, a co najistotniejsze większość pracowników reprezentuje interesy rynku pracy Italii.

Zatem kupując Pendolino rząd Donalda Tuska daje nowe miejsca pracy Włochom, natomiast Polaków zatrudnionych w PKP i całym naszym przemyśle kolejowym już za dwa lata czeka bezrobocie!!!

Rajmund Pollak

Grafika: blog paweljaworski.blogspot.com

Komentarze

komentarze