Informacją numer jeden w dzisiejszych programach informacyjnych, portalach internetowych, blogach  w Polsce jest wygrana Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w Elblągu. To kolejna POrażka Platformy Obywatelskiej. Coraz realniej brzmi znany już wszystkim tweet: „Zwyciężyliśmy w Rybniku, zwyciężymy w Elblągu, a potem cała Polska”. Śmiało można napisać, że PiS „idzie jak burza”. Choć droga długa to PiS ma coraz większe, realne szanse na osiągnięcie sukcesu w innych miastach. To była rewelacyjna kampania Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie oraz sam Prezes Jarosław Kaczyński wspierał od samego początku swojego kandydata. Mamy efekt: wygrana Pana Jerzego Wilka w wyborach na Prezydenta Miasta Elbląga.

Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej sędzia Michał Bober poinformował, że z danych 62 komisji wyborczych wynika, że zwycięzcą wyborów jest Pan Jerzy Wilk PiS, który otrzymał 17.266 głosów czyli 51,74% poparcia. Natomiast jego kontrkandydatka Elżbieta Gelert PO otrzymała 16.106 głosów czyli 48,26% poparcia.

Teraz czas na Warszawę…

Jerzy Wilk jest z wykształcenia ekonomistą. Od 18 lat zarządza Elbląską Spółdzielnią Niewidomych Elsin, która zatrudnia blisko 200 niepełnosprawnych osób. Należał do Porozumienia Centrum, obecnie jest członkiem PiS. Nieprzerwanie od 1990 roku ma mandat radnego, był wiceprzewodniczącym poprzedniej rady miasta odwołanej w referendum. W 2010 roku bez powodzenia kandydował na stanowisko prezydenta Elbląga.

Joanna NAWROT, asystentka społeczna Posła na Sejm RP Adama Rogackiego

Komentarze

komentarze