Chcemy referendum5 lipca 2013 roku o godz. 15.00 zapraszamy przed pałac prezydencki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Protestujemy przeciw ograniczaniu możliwości odwoływania polityków samorządowych. Warto też zastanowić się, co stoi na drodze demokracji bezpośredniej w Polsce? To nie politycy, to nawet nie media które jedynie odnotowały rejestrację partii Demokracja Bezpośrednia, nawet się nie wysilając na płytką analizę programu. Odpowiedź to świadomość ludzka. Ludzie jak słyszą demokracja bezpośrednia to od razu odpowiadają: Polacy są zbyt głupi lub na pewno sobie przydzielą po milion wypłaty rocznie. Nie dziwi to wcale, biorąc pod uwagę jak Polacy są rozgrywani na podział w myśl zasady dziel i rządź. Kłamstwo powtarzane wielokrotnie wypala się w umysłach i staje się bezpieczną ucieczką od myślenia.

Nie ma szans na porozumienie bo nikomu na nim nie zależy ani politykom ani mediom ani ich właścicielom. Konflikt się dobrze sprzedaje…

Najbardziej na dogadaniu się, powinno zależeć nam samym, Polakom. Linia prawdziwego podziału się ostro zarysowała tylko w innym miejscu. Coraz mniej ludzi ma wątpliwość gdzie się kończy MY a gdzie zaczyna ONI. Z administracji się zrobiła władza a w myśl konstytucji RP „Władza zwierzchnia należy do narodu” i Demokracja Bezpośrednia powstała właśnie po to by ją odzyskać w zgodzie ze specjalnie zbytnio skomplikowanym prawem.

Zebrało się kilka szalonych wystarczająco osób żeby sprzeciwić się obecnemu „porządkowi” oraz malkontentom i zrobić coś innego niż ciągłe narzekanie na innych. Stworzyli statut i program posługując się narzędziami DB jak debata i głosowanie. Stworzyli coś od zera bez żadnych subwencji dotacji czy znajomości ale co najważniejsze nie dla siebie, dla wszystkich.

Polacy czy chcecie odzyskać ster statku o nazwie Polska?

Nie wystarczy zmieniać ludzi, bo to system jest zły. Oby nie było za późno bo góra lodowa się zbliża a orkiestra zagłusza nawoływania świadomych sytuacji. Jak już odzyskamy sterowność, to możemy się sprzeczać w którą stronę płynąć. Obecnie to robimy za galerników połączonych z dojnymi krowami i owcami do strzyżenia włącznie.

Wystarczy się tylko zjednoczyć, nic więcej.

Zapraszamy przed pałac prezydencki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (piątek) 05-07-2013 start o 15-tej. Protestujemy przeciw ograniczaniu możliwości odwoływania polityków samorządowych. Program naszego protestu:

Manifestacja w Warszawie DB lipiec 2013

Można nas też wesprzeć na Facebook’u w specjalnym wydarzeniu: „Prezydencie, nie ulegaj HGW! Chcemy demokracji! Referendów i odwołań!„.

Adam Kotucha

Komentarze

komentarze