Jerzy Wilk i Elżbieta Gielert– Od PiS należą się podziękowania Elblążanom. Być może ich decyzja o tak znaczącym poparciu dla PiS będzie miała dobry skutek dla całego kraju. Dla PiS nie ma alternatywy. PO to gospodarczy regres, emigracja młodych, wzrost podatków, pycha i nadużycia władzy – pisze poseł Stanisław Pięta. Trzeba jasno sobie powiedzieć, że w Elblągu wraca stare, arogancja władzy sięgnęła tam zenitu. Na listach wyborczych znaleźli się ludzie umoczeni w poprzednim samorządzie. Do rady miasta w większości zostali wybrani politycy, których mieszkańcy odwołali w referendum. Wszystko to wina ordynacji wyborczej. W związku z tym jedyną szansą na zablokowanie ludzi topiących Elbląg przez ostatnie lata, jest wybór na Prezydenta miasta Jerzego Wilka, który jak prawdziwy przywódca stanie przed sforą ujadających „kundli” i zahamuje upadek miasta oraz poprowadzi małą ojczyznę w kierunku przyszłości.

– Głosowanie na SLD lub PSL to pośrednio głos na PO, gdyż te partie stawiają na koalicję z PO (Pomimo zwycięstwa PiS koalicja radnych PO-SLD-PSL ma większość w RM Elbląga). PiS to formacja zakorzeniona w wartościach, to determinuje także stosunek do wspólnoty, gospodarki i obywatela. W państwie rządzonym przez PiS nie ma ludzi zbędnych, ludzi drugiej kategorii, ludzi skazanych na śmierć z głodu lub z braku leków. Natomiast jest zrozumienie dla naszych interesów gospodarczych, jest myślenie o potrzebach przedsiębiorców, o nowych miejscach pracy, jest szacunek dla podatnika i dążenie do ograniczenia wydatków na biurokrację – stwierdza parlamentarzysta PiS.

– Mamy także poczucie odpowiedzialności, oparte na przekonaniu o konieczności przetrwania i rozwoju naszej wspólnoty. Mamy ponad 1000 lat historii, mamy wspaniałą kulturę. Polska powstała i przetrwała najgorsze tragedie dzięki zakotwiczeniu Polaków w chrześcijaństwie. Tego dziedzictwa nie wolno odrzucać ani deprecjonować. Polska to nasza duma i w Europie unikalna przestrzeń wolności, kultury i rozwoju. Nie ulegamy barbarzyństwu putinowsko-bolszewickiej Rosji ale też nie pozwolimy narzucić sobie lewackiego terroru z eutanazją dla staruszków, aborcją i adopcją dzieci przez homomałżeństwa – podkreśla poseł PiS.

– Polska to wspaniała przeszłość, ale przede wszystkim pewna przyszłość. Polska TO JEST TO! Teraz konieczna jest mobilizacja przed II turą wyborów w Elblągu. PiS zrobi wszystko, aby Elbląg rozwijał się, włącznie z przekopaniem Mierzei Wiślanej. Możemy pokazać Polsce, że zaufanie PiS to właściwa droga – twierdzi Stanisław Pięta.

– Pamiętajmy, że przeciwnikiem jest PO i ich pomocnicy z SLD, PSL i RuPa. Do zwycięstwa konieczna jest mobilizacja wokół PiS, mam nadzieję, że zrozumieją to ludzie, którzy są nam bliscy ideowo, ale z różnych powodów nie popierają PiS. Jesteśmy otwarci – przypomina Pięta, który nie boi się mocnych sów, ale z rozwagą podchodzi do przyszłości Ojczyzny.

Trzeba jasno sobie powiedzieć, że w Elblągu wraca stare, arogancja władzy sięgnęła tam zenitu. Na listach wyborczych znaleźli się ludzie umoczeni w poprzednim samorządzie. Do rady miasta w większości zostali wybrani politycy, których mieszkańcy odwołali w referendum. Wszystko to wina ordynacji wyborczej. W związku z tym jedyną szansą na zablokowanie ludzi topiących Elbląg przez ostatnie lata, jest wybór na Prezydenta miasta Jerzego Wilka, który jak prawdziwy przywódca stanie przed sforą ujadających „kundli” i zahamuje upadek miasta oraz poprowadzi małą ojczyznę w kierunku przyszłości.

Frekwencja podczas przyśpieszonych wyborów samorządowych w Elblągu wyniosła 36,59 %. A tak przedstawiają się wyniki głosowania na kandydatów na prezydenta miasta:

1.Jerzy Wilk – 11282 (31,79%)
2.Elżbieta Gelert – 7540 (21,25%)

3.Witold Wróblewski – 6040 (17,02%)
4.Janusz Nowak – 3827 (10,78%)
5.Paweł Kowszyński – 1980 (5,58%)
6.Ewa Białkowska – 1716 (4,84%)
7.Cezary Balbuza – 1098 (3,09%)
8.Lech Krasniański – 990 (2,79%)
9.Edward Pukin – 526 (1,48%)
10.Jacek Tomczak – 488 (1,38%)

Podział mandatów do rady miasta wygląda następująco:

Prawo i Sprawiedliwość – 10
Jerzy Wilk, Zdzisław Dubiela, Halina Sałata, Janusz Hajdukowski, Jolanta Janowska, Paweł Fedorczyk, Zdzisław Olszewski, Jolanta Lisewska, Marek Pruszak, Małgorzata Adamowicz

Platforma Obywatelska – 7
Grażyna Kluge, Robert Turlej, Maria Kosecka, Małgorzata Adamowicz, Antoni Czyżyk, Henryk Gawroński, Michał Missan

Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5
Janusz Nowak, Ryszard Klim, Henryk Horbaczewski, Sławomir Kula, Iwona Mikulska

KWW W.Wróblewskiego – 3
Witold Wróblewski, Sławomir Malinowski, Adam Basiukiewicz

Dokładne wyniki wyborów do Rady Miasta:

1) lista nr l KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9823
2) lista nr 2 KW RUCH PALIKOTA ELBLĄG + 1 875
3) lista nr 3 KWW WITOLDA WRÓBLEWSKIEGO 4353
4) lista nr 4 KW SLD 4921
5) lista nr 6 KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP 6148
6) lista nr 7 KWW WOLNY ELBLĄG 2092
7) lista nr l O KWW ELBLĄSKI KOMITET OBYWATELSKI 1 766

Progu 5 procent nie przekroczyły:

8) lista nr 5 KWW PARTIA ELBLĄŻAN 803
9) lista nr 8 KWW NASZĄ PARTIĄ JEST ELBLĄG l 031
10) lista nr 9 KW SOLIDARNA POLSKA 1582
11) lista nr 11 KWW ELBLĄG TO MY 284

Komentarze

komentarze