„Same niespodzianki” – pod takim hasłem w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej publiczność otrzymała potężną dawkę dobrego humoru. 18 czerwca 2013 roku o godz. 18.00 na 68. wieczorze Bielskiej Sceny Kabaretowej w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wystąpili z nowym repertuarem artyści o których najczęściej dopominali się widzowie. Były premiery i prapremiery czyli rozrywka na najwyższym poziomie. W pierwszej części programu hitem okazała się humorystyczna przeróbka doskonale znanego przeboju „Coco Jambo” którą kiedyś wykonywała grupa Mr President, „Jaja jedz będziesz Rambo, jaja jedz” – tak śpiewała wraz z kabaretem „Moherowe Berety” zgromadzona publiczność. W drugiej części programu dużym powodzeniem cieszył się jeden ze skeczów kabaretu DNO w którym zabawna historyjka okraszona zbitką doskonale znanych piosenek wywoływała salwy śmiechu. To tylko dwa z kilkunastu punktów trwającego przeszło 3 godziny zabawnego programu.

– 68. Wieczór Bielskiej Sceny Kabaretowej zakończył sezon 2012/2013. Był to wieczór pod hasłem „Same Niespodzianki”. Nikt z widzów którzy byli obecni na sali nie wiedział kto wystąpi, w jakiej kolejności i z jakim materiałem. Widzowie wiedzieli tylko tyle że będą to znakomici artyści z premierowymi lub prapremierowymi programami. Bielska Scena Kabaretowa robi teraz „głęboki oddech” i wyjeżdża na wakacje aby odpocząć i zarazem popracować nad programem na następny sezon. Zaczyna nam się wyłaniać grupa aktywnych wykonawców, z bardzo dużym potencjałem, która przygotowuje ciekawe propozycje na każdy wieczór BSK. Nie jest wykluczone że zaistnieje jakiś nowy kabaret z własnym programem. Mamy mnóstwo pomysłów i szerokie plany, jest z czego wybierać.[…] W Teatrze Polskim ma nastąpić zmiana na stanowisku dyrektora, oczekujemy na nową dyrekcję która zadecyduje czy Bielska Scena Kabaretowa będzie mogła w Teatrze Polskim działać. […] Bielską Sceną Kabaretową interesują się zarówno widzowie jak i artyści z różnych, nawet odległych regionów Polski – mówi Piotr Skucha, prowadzący Bielską Scenę Kabaretową.

Podczas 68. Wieczoru BSK wystąpili:

– Sławomir Pielech,
– Olga Łasak,
– Marcin Zbigniew Wojciech,
– Juliusz Wątroba,
– Błażej Olma,
– Gabriela Jaskuła,
– kabaret Moherowe Berety w składzie: Beata Chren, Elżbieta Okupska, Ewelina Stepanczenko-Stolorz i Marta Tadla,
– Czeslaw Jakubiec,
– kabaret Dno w składzie: Jarosław Cyba, Adam Mrozowicz i Wojciech Stala,

Po zakończeniu programu, i zarazem sezonu 2012/2013 Bielskiej Sceny Kabaretowej wszyscy artyści spotkali się w Saloniku Sztuk Rozmaitych Bazyliszek. Reasumując, ten wieczór z pewnością należał do udanych, a na kolejny, 69 pozostaje nam poczekać do września. Czym zaskoczą publiczność prowadzący BSK Piotr Skucha i Jacek Łapot? – Odpowiedź poznamy wkrótce.

Więcej zdjęć w Fotogalerii

Foto: Mirosław Jamro (Pluszak), Pressmix

Komentarze

komentarze