Michał Urbaniak gra na skrzypcachSpecjalny wywiad z Michałem Urbaniakiem, jednym z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych na całym świecie. Artysta jest multiinstrumentalistą – saksofonistą i skrzypkiem, a także kompozytorem i aranżerem. Sam również jest producentem płyt. Można powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że to „człowiek orkiestra” i klasa sama w sobie, a na dodatek jedyny Polak, który odniósł ŚWIATOWY SUKCES w branży jazzowej. Ma swój styl i urok oraz działy muzyczne w sklepach w USA. W dodatku nadal pozostał skromnym, normalnym człowiekiem, który kształci i ułatwia start muzyczny młodym muzykom. To on wypromował wielu artystów światowego formatu na scenie jazzowej.

Musimy podzielić się pewną refleksją, w wywiadzie lecimy „ostro z koksem”, jest szczerość za szczerość. To jeden z nielicznych polskich muzyków, który tak otwarcie mówi o swoim życiu. – Mój pokój wygląda jak po balandze, wszystko przez ciągłe podróże – mówi światowej klasy jazzmen. Koledzy straszą artystę, że kiedyś zamoczy w Atlantyku jaja… Powód jest prozaiczny, ciągłe loty pomiędzy USA i Warszawą.

Wywiad Krzysztofa Sitko z Michałem Urbaniakiem to niesamowita dawka emocji. Światowej sławy artysta ujawnia sekrety dotyczące swojej drogi życiowej i kariery muzycznej w USA. Opowiada o swoim życiu, muzyce, cycatej blondynce oraz aktorstwie i książce „Ja, Urbanator”.

Rozmawialiśmy z Michałem Urbaniakiem podczas Młyn Jazz Festiwal 2012, wywiad przeprowadzono w hotelu „Młyn Jacka” w Jaroszowicach dzięki uprzejmości gospodarzy. Artysta nie boi się trudnych wyzwań i mocnych słów, które też padają w trakcie spotkania.

YT: IgorPress, Michał Urbaniak… to klasa sama w sobie, ŚWIATOWY POZIOM!!!

Michał Urbaniak i skrzypceMICHAŁ URBANIAK
Jeden z najbardziej znanych muzyków jazzowych, urodzony w Polsce. Multiinstrumentalista – saksofonista i skrzypek jazzowy, a także kompozytor i aranżer. Jest również producentem pł‚yt.

Oficjalna strona artysty: Urbaniak.com
Foto: Jakub Dobek

Komentarze

komentarze