Burmistrz Ewa FilipiakGrupa mieszkańców Wadowic – członków stowarzyszenia „Inicjatywa Wolne Wadowice” –złożyła 17 czerwca 2013 roku zawiadomienie o rozpoczęciu zbierania podpisów pod inicjatywą odwołania organów Gminy Wadowice przed upływem kadencji samorządu – ustalili dziennikarze portalu Pressmix. – Władze samorządowe Wadowic na czele z Burmistrzem Ewą Filipiak muszą odejść! – mówią oburzeni mieszkańcy. – Ta inicjatywa nie ma szans na powodzenie – powiedział portalowi Pressmix jeden z samorządowców. – Widać, że buta i arogancja lokalnych polityków sięgnęła zenitu – komentują to stwierdzenie Wadowiczanie.

Warto podkreślić w tym miejscu, że wcześniej lokalni liderzy opinii zadali mieszkańcom pytanie: czy popierają pomysł organizacji referendum? Jak się okazało mieszkańcy Wadowic przytłaczającą większością głosów wyrazili w sondażu internetowym na portalu Wadowiceonline.pl poparcie dla tej inicjatywy.

W związku z tym grupa mieszkańców Wadowic postanowiła złożyć zawiadomienie o rozpoczęciu zbierania podpisów pod inicjatywą odwołania organów Gminy Wadowice przed upływem kadencji samorządu. – Od dnia dzisiejszego rozpoczyna się akcja zbierania podpisów pod inicjatywą referendalną. Potrwa ona do 17 sierpnia – mówi portalowi Pressmix dr Mateusz Klinowski jeden z pomysłodawców całej akcji. – Musimy zebrać co najmniej 3 tysiące podpisów, aby referendum się odbyło – dodaje. – Uzasadnieniem organizacji referendum są rażące nieprawidłowości w pracy organów Gminy, arogancja i brak szacunku dla mieszkańców ze strony pełniących funkcje publiczne osób – podkreśla radny dr Klinowski.

W Wadowicach to drugi przypadek w historii, że mieszkańcy spróbują przed upływem kadencji odwołać Burmistrz Ewę Filipiak i Radę Miejską, a więc lokalnych polityków którym przez całe lata wydawało się, że nie mają konkurencji w mieście. Czy mieszkańcy zdołają zebrać wymaganą ilość podpisów czas pokaże. Dziennikarzom portalu Pressmix udało się ustalić, że blady strach padł na samorządowców z Wadowic. W rozmowach prywatnych ironizują i wyśmiewają tą inicjatywę referendalną, ale to tylko pozory oraz dobra mina do złej gry.

Trzeba też przypomnieć kim są ludzie z „Inicjatywy Wolne Wadowice”, którzy mówią, że: – To w tym mieście wszystko się zacięło. – Jesteśmy grupą obywateli powiatu wadowickiego, którzy walczą o odbudowę społeczeństwa obywatelskiego i demokrację lokalną – mówią o sobie zbuntowani Wadowiczanie.

Komentarze

komentarze