Czarna sobota– Akcja „CZARNA SOBOTA” odbędzie się 13 lipca 2013 roku w całej Polsce, w każdym mniejszym lub większym mieście, chcemy ponownie obudzić rodaków – mówi portalowi Pressmix Przemysław Rup. – Chcemy aby „czarna sobota” była wyrazem niezadowolenia z polityki lokalnej, naszym celem tego dnia będzie wyjście z domów, zebranie się pod urzędami miast i zaprotestowanie przeciw tym wszystkim politykom – dodaje przedstawiciel Ruchu „Pospolite Ruszenie” w rozmowie „Bez CENZURY” z Fiatowcem.

Mariusz Ciużyński: Co tam słychać w „Pospolitym Ruszeniu”? Coś się rusza?
Przemysław Rup: Jak najbardziej dużo się dzieje ,może tego nie widać i nie słychać, ale jesteśmy przezorni i wolimy ażeby nasze działania i akcje były owiane tajemnicą. Od 23 marca br., czyli od pamiętnej demonstracji w Warszawie minęło sporo czasu, my jako „Pospolite Ruszenie” nie spaliśmy tylko działaliśmy pełną parą, odbyliśmy masę spotkań w szerszym lub ścisłym gronie, skupiamy się aktualnie na przygotowaniach do wielkiej akcji „CZARNA SOBOTA” która odbędzie się w całej Polsce, w każdym mniejszym lub większym mieście, chcemy ponownie obudzić rodaków, chcemy aby „czarna sobota” była wyrazem niezadowolenia z polityki lokalnej, naszym celem tego dnia będzie wyjście z domów, zebranie się pod urzędami miast i zaprotestowanie przeciw tym wszystkim politykom z PO-PIS-PSL-SLD-RP i innym partiom które były w Sejmie przez ostatnie 23lata!

Jak duża skala ma być tych protestów?
– Skala protestów będzie ogólnokrajowa, w Rzeczpospolitej Polskiej mamy 16 województw-w których napewno o akcji „czarna sobota” będzie głośno, a na dzień dzisiejszy zgłosiło się do nas wielu ludzi, możemy również powiedzieć, że w każdym województwie mamy już swoich ludzi którzy pracują nad tworzeniem komórki ruchu Pospolitego Ruszenia. Ludzie kontaktują się z nami poprzez facebooka, gadu-gadu, czy e-maila mamy prawdziwe urwanie głowy nie nadążamy z odpowiedziami, ale cóż się dziwić patrząc na aktualną sytuacje w RP. Takie ruchy, organizacje i stowarzyszenia są jedynym ratunkiem aby zwyciężyć z systemem i aktualnym rządem.

To już słyszeliśmy. Jak zamierzacie zwyciężyć z systemem? Czy macie jakiś plan?
– Ten protest nie jest jeszcze tym ostatecznym, taki odbędzie się w Warszawie. Zanim to jednak nastąpi, musimy zebrać większą grupę ludzi wokół ruchu. Do tego posłużą nam właśnie protesty lokalne. Powalczymy o rozwiązanie problemów lokalnych. W całej Polsce się źle dzieje i jest co naprawiać. Przy okazji zorganizujemy się w całym kraju. Organizatorzy z poszczególnych miast i koordynatorzy z województw zostaną zaproszeni do rady decyzyjnej ruchu. W rezultacie będziemy mieli komórki ruchu w wielu miastach Polski i będziemy mogli nagłośnić dzięki temu ten ostateczny protest w całym kraju i ściągnąć na niego odpowiednią ilość ludzi do stolicy. Wówczas połączymy siły z innymi organizacjami i zrobimy akcje typu „do skutku”, z miasteczkiem namiotowym, itp. Żeby wygrać z rządem potrzebujemy zebrać tłum większy niż milion i właśnie organizując protesty lokalne planujemy to osiągnąć.

Jak słucham tego co mówisz to wydaje mi się, że to kalka tego co mówi Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, a więc po co kolejna organizacja? Czemu ludzie mają zaufać akurat wam?
– To chyba dobrze, że w XXI w „WOLNEJ” Polsce /jeszcze/ powstają jak grzyby po deszczu organizacje, stowarzyszeni i ruchy które chcą aby Polska była dumnym i wielkim Narodem, była szanowana na zagranicznej arenie politycznej. Czy to Ruch Narodowy, czy Solidarność, czy zmieleni.pl, a nawet My (Ruch Pospolite Ruszenie), oni właśnie tego chcą, chcą aby w Polsce w końcu było normalnie. Moim zdaniem wszystkie ruchy, organizacje i stowarzyszenia są na etapie jednoczenia ludzi.

Uciekasz od pytania, czemu akurat Wy jesteście tacy wyjątkowi i czemu akurat wam ma się udać? Jaki macie plan i program działania? Proszę o konkrety!
– Redaktorze jeśli komuś się coś uda z tym zrobić to uda się POLAKOM, ruch, organizacja, stowarzyszenie to tylko baza dla zjednoczenia Polaków, przecież i tak wszyscy potem powinni się połączyć w jeden „ruch”. Wcale nie jest powiedziane, że nam się uda. Jednak należy próbować, jeżeli chcemy osiągnąć cel. Dlaczego akurat my? Bo my zaczęliśmy działać. Może brakuje nam profesjonalizmu w pewnych kwestiach, ale nadrabiamy to entuzjazmem i zaangażowaniem.

Czyli tak naprawdę nie macie planu tylko dobre chęci?
– Oczywiście bez chęci nic byśmy nie osiągnęli! Czy mógłby Pan Redaktor sprecyzować fragment pytania, a mianowicie „Czyli tak naprawdę nie macie planu…”

To przecież jasne pytanie, pytam jak zamierzacie osiągnąć swój cel czyli zmianę systemu w Polsce?
– Nie wiem czy mamy zdradzić swój plan jak chcemy, nie bójmy sie tego powiedzieć „obalić Tuska, rząd, system” przecież to jest wystawianie się na celownik służb, a po drugie boimy się plagiatu. W mojej ocenie jest jeszcze za wcześnie aby zdradzać takie smaczki, czasami lepiej jeśli jest trochę nutki tajemnicy.

Ale ta nutka tajemnicy i nawijania makaronu na uszy trwa już od lutego. Jak długo zamierzacie bawić się w kotka i myszkę? Ludzie oczekują konkretów, czytelnicy pytają kim jesteście i kto za wami stoi?
– Jesteśmy Polakami, a stoi za nami dobro Polski!

To tylko puste hasło, bo każdy tak może powiedzieć, a ludzi poznaje sie po czynach nie po słowach! Obserwując wasze działania w sieci widać, że para z Was uszła! Profil „Pospolite Ruszenie” nie lubi już tak jak fanpage „Odwołać Tuska” 14 tys. osób, co się stało z Waszymi zwolennikami? Zawiedliście ich zaufanie?
– Zapraszamy Pana jak i wszystkich Polaków którzy maja w sercu dobro Polski na 13 lipca 2013 roku na „CZARNĄ SOBOTĘ” która odbędzie się w całej Polsce. Przepraszam Pana i Państwa których korci z czym „Pospolite Ruszenie” zjeść, mogę was zapewnić i przysiąc że jesteśmy ruchem oddolnym, społecznym oraz obywatelskim, nie popieranym przez żadne partie które są lub były w sejmie przez ostatnie 23 lata, ani przez spec służby. My, jesteśmy młodym pokoleniem Polaków, patriotów którzy nie mogą patrzeć na ten marazm który urządza nam nasza „elyta”!

To czym jest obecnie spowodowany odpływ entuzjazmu od „Pospolitego Ruszenia”? Czemu ludzie w sieci przestali tak aktywnie włączać się w reklamę tej akcji?
– Panie Redaktorze, czy ja dobrze trafiłem? Tu jest Pressmix, czy ścierwo media typu fronda.pl, czy niepoprawni.pl które postawiły się w jednym szeregu z TVN i GW oskarżając nas niesłusznie przed 23 marca, że jesteśmy zadymiarze i za nami stoi Palikot. Obecnie przed akcją „czarna sobota” dla portalu niepoprawni.pl jesteśmy ludźmi za którymi stoi KNP i JKM co jest kompletnym nonsensem. Te wszystkie ataki są tylko dlatego, że jesteśmy ruchem który kategorycznie jest za usunięciem wszystkich polityków z polskiej sceny politycznej, również tych z PIS i może dlatego takie media ale i niektórzy ludzie tzw. „lemingi” starają się nam robić czarny PR ,a przecież jasno mówimy że My i nasz ruch Pospolite Ruszenie jest oddolną inicjatywą społeczną. Nie popieramy i nie jesteśmy popierani przez żadną partie polityczną tj. PO-PIS-PSL-SLD-RP oraz inne partie które były przez ostatnie 23lata w sejmie.

YT: KrystianParol, Manifestacja Warszawa 23 03 2013

Kto zatem ma przyjść w ich miejsce? Macie swoje kadry? Czy to będzie teraz my?
– Proszę nie przesadzać, przecież powiedziałem Panu, że aktywnie działamy w Internecie a ruch Pospolite Ruszenie nie ma i nie będzie miał zapędów politycznych ,jesteśmy tylko produktem który Polskie społeczeństwo powinno wykorzystać do walki z władzą i systemem, z dnia na dzień mamy coraz więcej listów od sympatyków którzy czynnie chcą działać z nami przeciwko władzy i systemowi i tu właśnie widać te niezadowolenie ale i zarazem chęć Polaków do walki z rządem i systemem, jesteśmy w trakcie przygotowania demonstracji „czarna sobota” zbieramy ludzi którzy zorganizują taką akcje w swoim mieście pod urzędem miasta.

W jakich miastach maja się odbyć te manifestacje? Czy to też jest tajne przez poufne?
– Mamy już potwierdzone manifestacje, które odbędą się w miejscowościach: Gubin, Kozienice, Trójmiasto, Tarnów, Toruń, Kraków, Zielona Góra, Stargard Szczeciński, Poznań, Ostrowa Wielkopolskiego, Łódź, Kędzierzyn-Koźle, Dzierżoniów, Zabrze. Jak na razie dołączyło do naszej akcji tyle miast, ale mam nadzieje że z dnia na dzień lista miast biorących udział w „CZARNEJ SOBOCIE” będzie się powiększała.

Czy te manifestacje, protesty będą legalne, rejestrowane zgodnie z prawem?
– Oczywiście, tak jak to było w przypadku 23 marca, wszystkie manifestacje w każdym mieście będą legalne ponieważ będą zarejestrowane w urzędzie miasta przez koordynatorów którzy organizują komórkę RPR w swoim mieście. A teraz ja zapytam. Czyżby portal Pressmix został przekabacony i już nie jest pro takim ruchom i takim akcjom? Przecież takich ruchów w Polsce jest masa, takich akcji jak 23 marca czy „czarna sobota” będzie coraz więcej, czy niezależne media jakimi na pewno jest Pressmix nie są za? Czy nie chcą aby działać, walczyć i obalić ten rząd i system?

Media mają pokazywać takie działania i my to robimy, czego dowodem jest nasza rozmowa. Niezależne media nie mają prawa stawać po czyjejś stronie. Pytam w imieniu czytelników, a Pan odpowiada. Tak się umówiliśmy! A więc pytam ponownie, co macie do zaoferowania Polakom prócz haseł i taniego populizmu? Proszę kolejny raz o konkrety!
– Chcemy zorganizować 13 lipca 2013 roku „CZARNĄ SOBOTĘ”, to ma być specjalny ukłon ze strony ruchu, w kierunku Polski lokalnej. Znamy realia życia na prowincji, wiemy że wyjazd do stolicy jest często poza zasięgiem finansowym zwykłych, biednych Polaków. Walczymy o poprawę bytu tych najbiedniejszych, to od nich mamy największe poparcie. Dlatego zamiast ściągać was, Polaków z całego kraju do Warszawy, zamiast narażać na koszty, przyjdziemy z manifestacjami pod wasze drzwi. Chcemy po raz kolejny wyjść na ulicę w całej Polsce, aby walczyć z rządem, systemem.

Podobno spotkaliście z Pawłem Kukizem. Czy poprze wasze działania i akcję „czarna sobota”?
– Tak spotkaliśmy się z Pawłem Kukizem. Kukiz jest to człowiek z krwi i kości. Konkretny, świadomy i zdeterminowany, ma plan jak „roz***ać” ten system i My (Ruch Pospolite Ruszenie) w tym mu pomożemy. Kukiz jest to ważna postać w kręgach, antyrządowych organizacji opozycyjnych. Takich ruchów jak nasz, już jest kilkadziesiąt, a przy obecnych figlach władzy, będzie coraz więcej. Więc warto połączyć siły i działać wspólnie, bo chcemy tego samego. Przy następnym zjeździe ,,Federacji Ruchów Obywatelskich Polska” nie zabraknie i „Pospolitego Ruszenia”.

Czy zaskoczycie czymś „układ zamknięty” 13 lipca Br. podczas „czarnej soboty” w trakcie manifestacji? Pojawią się jacyś specjalni goście?
– Jedno mogę powiedzieć szykujemy coś co wszystkich zaskoczy bardzo mile zaskoczeni. Panie redaktorze czas najwyższy aby ktoś tych karierowiczów skontrolował i zmienił ustawy które chronią tych obiboków. Będziemy również zachęcać ludzi, oraz pomagać im w tworzeniu lokalnych partii, typu Pro-Elbląg, Pro-Koszalin, Pro-Wyszków. Takie partie już gdzieniegdzie funkcjonują i dzierżą władzę w swojej miejscowości np. w Gubinie. Niech lokalni urzędnicy, słuchają głosu mieszkańców swego miasta, a nie tylko realizują politykę centralną wielkich partii!

Czego można wam życzyć i jak się do wasz przyłączyć? Gdzie Was szukać?
– Tego aby za wcześnie nie zapukał do naszych drzwi „tajemniczy samobójca” grasujący po POlsce. Zachęcamy wszystkich którzy nas jeszcze nie znają do zapoznania się z nami można się z nami skontaktować w prosty sposób. Kontakt z „Pospolitym Ruszeniem” przez zakładkę na naszej stronie internetowej TUTAJ, przeważnie jesteśmy w Internecie, ale spotykamy się również na mieście z naszymi sympatykami na przykład w sobotę 15 czerwca 2013 roku, o godz. 15:00, w klubie „Wieżyca” w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie z Ruchem PR i jego sympatykami, zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie ,walczmy razem o Polskę.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

komentarze