Krzysztof WyszkowskiHistoria działaczy WZZ Wybrzeża i początków „Solidarności” opowiadana przez Krzysztofa Wyszkowskiego – żywą legendę – jest wielkim wydarzeniem dla Polonii Amerykańskiej. Jeśli weźmie się pod uwagę, że opowieść dotyczy ludzi uważających się obecnie za bohaterów obalających system komunistyczny w latach 80, to można dostać gęsiej skórki gdy słucha się tych mocnych słów. W swoich wypowiedziach ujawnia mało znane fakty dotyczące agentów służb specjalnych PRL-u. W czasie spotkania z Polonią Amerykańską w Filadelfii mówi o trudnych latach komunizmu. Na pytanie o jednego z uczestników Wyszkowski nazywa Bogdana Lisa „pływakiem”. Był on bowiem „członkiem PZPR w latach 80, a jednocześnie tajnym członkiem, w tajnym WZZ Wybrzeża”.

YT: KerasekUS, Krzysztof Wyszkowski o Bogdanie Lisie

– Henryka Krzywonos nie może być herosem strajku w Stoczni Gdańskiej, nie była nikim znaczącym, bo nie odegrała żadnej ważnej roli i jest to kłamstwo – mówi Wyszkowski. – Kto jej zapłaci z tym idzie – dodaje opowiadając jak to było z podpisem Krzywonos, czyli historię z Kwaśniewską.

YT: KerasekUS, Krzysztof Wyszkowski o Henryce Krzywonos

– Agent SB w latach 80 agent zdominował Borusewicza i skutecznie nas skłócił. Bogdan ma taką cechę, że bardziej wierzy oszustom niż uczciwym ludziom – mówi Krzysztof Wyszkowski.

YT: KerasekUS, Krzysztof Wyszkowski o Bogdanie Borusewiczu

Na spotkaniu w Domu Polskim przy Academy Rd w sobotę 4 maja 2013 r., zorganizowanym przez Klub Gazety Polskiej w Filadelfii ujawnia nieznane fakty dotyczące Lecha Wałęsę.

YT: KerasekUS, Krzysztof Wyszkowski: Nowe fakty ws. Wałęsy

Komentarze

komentarze